Відійшов до Господа митрополит Луганський і Алчевський Митрофан

Митрополит Митрофан. Фото: t.me/bishopvictor

Митрополит Алчевський і Луганський Митрофан очолював Відділ зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.

18 червня 2021 року відійшов до Господа митрополит Алчевський і Луганський Української Православної Церкви Митрофан (Юрчук). Про це у своєму телеграм-каналі повідомив єпископ Баришівський Віктор (Коцаба).

«Прийшла сумна звістка з Луганщини. На 59-му році життя відійшов до Господа митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ, постійний член Священного Синоду. Царство Небесне і вічний спокій!», – написав єпископ Віктор.

Митрополит Митрофан (в миру Михайло Іванович Юрчук) народився 19 листопада 1962 р., в селі Білогір'я, Хмельницька область, в родині робітників. Після закінчення середньої школи з 1981 по 1983 рік проходив військову службу в Радянській армії.

У 1984 році був прийнятий в Одеську духовну семінарію, після закінчення якої у 1987 році поступив в Московську духовну академію.

У 1988 році у рамках обміну студентами між Руською та Польською Православними Церквами був направлений для продовження навчання до Християнської богословської академії у Варшаві, яку закінчив у 1993 році зі ступенем магістра за курсову роботу «Найдавніші відомості про виникнення Почаївського монастиря».

21 серпня 1990 року з благословення Патріарха Олексія II у Троїце-Сергієвій лаврі був пострижений у чернецтво з ім'ям Митрофан на честь святителя Митрофана, єпископа Воронезького. 1 вересня 1990 року ректором Московської духовної академії архієпископом Дмитровським Олександром у Свято-Покровському академічному храмі був висвячений у сан ієродиякона, а 16 вересня того ж року — в сан ієромонаха.

У 1994 році був прийнятий у викладацьку корпорацію Київських духовних академії і семінарії і до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. У Київських духовних школах обіймав посади інспектора, а потім проректора.

У 1994 році до свята преподобного Нестора Літописця митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом) возведений у сан ігумена, а до Великодня 1995 року отримав сан архімандрита.

30 липня 2000 року був хіротонісаний у єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської митрополії, та призначений керуючим справами Української Православної Церкви. 9 липня 2003 року возведений у сан архієпископа.

31 травня 2007 року переведений на Білоцерківську кафедру, а 14 листопада того ж року Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив передати в його ведення Відділ зовнішніх церковних зв'язків УПЦ. З 27 липня 2009 року — член Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви.

Рішенням Синоду УПЦ від 9 вересня того ж року очолив Синодальну комісію Української Православної Церкви по діалогу з «Українською автокефальною православною церквою» і робочу групу з підготовки діалогу з представниками «Української православною церкви Київського патріархату».

8 травня 2012 року звільнений з посади керуючого справами УПЦ і призначений головою відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.

20 липня 2012 року призначений на Луганську та Алчевську кафедру. 28 серпня 2014 року возведений у сан митрополита.

Раніше СПЖ писала, що в Вознесенську попрощалися з покійним настоятелем кафедрального собору УПЦ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Опитування

Рішення Синоду РПЦ щодо дій Фанара і Олександрії – це:
початок процесу оцінки дій Фанара світовим Православ’ям
60%
необґрунтована агресія РПЦ по відношенню до Фанару
23%
рядове засідання, яке ні на що не вплине
17%
Усього опитано: 40

Архів

Система Orphus