Відійшов до Господа голова Аляскинської єпархії ПЦА архієп. Давид (Махаффі)

Архієпископ Ситкинський і Аляскінський Давид (Махаффі). Фото: orthochristian.com

Архієпископ Ситкинський і Аляскінський Давид помер у віці 68 років внаслідок онкологічного захворювання, виявленого близько двох місяців тому.

28 листопада 2020 року відійшов до Господа голова Аляскинської єпархії Православної Церкви в Америці (ПЦА) архієпископ Ситкинський і Аляскінський Давид (Махаффі), повідомляє Orthodox Christianity.

Ієрарх спочив після нетривалої боротьби з прогресуючим онкологічним захворюванням нирки, діагностованим близько двох місяців тому. Під час лікування архієпископ жив зі своєю дочкою в Ганновері (штат Пенсільванія).

Архієпископ Давид (Махаффі) очолював Аляскінську єпархію ПЦА з 2014 року. Народився 25 травня 1952 року в Алтуні, штат Пенсільванія, і в тому ж році був хрещений в методистській церкві. У 1973 році вінчався з православною Карен Ілейн (померла в 2007-му), з якою виростив чотирьох дітей. 16 листопада 1975 року був прийнятий у лоно Православної Церкви.

12 квітня 1981 року висвячений у сан диякона й служив у різних парафіях Піттсбурзької єпархії Православної Церкви в Америці. 31 липня 1993 року був висвячений на священника і до 2006 року служив настоятелем Михайлівського храму в Олд-Фордж (Old Forge).

У 1997 році здобув ступінь магістра богослов'я у Південно-Ханаанській Свято-Тихонівській семінарії, в 2003-му закінчив Скрентонський університет зі ступенем бакалавра з богослов'я і філософії, в 2005-му здобув ступінь магістра богослов'я.

З 2006 року в сані протоієрея служив у Троїцькому храмі Поттстауна, з 2009-го був настоятелем Нікольського храму в Південному Віфлеємі (Пенсільванія). Служив аспірантом-асистентом на богословському факультеті Скрентонського університету, ад'юнкт-лектором у Південно-Ханаанській Свято-Тихонівській семінарії й ад'юнкт-лектором із богослов'я і філософії в Алвернійському університеті в Мелроуз-Парк (Філадельфія). Займав різні посади в Філадельфійській єпархії.

15 вересня 2012 року на зборах делегатів Аляскінської єпархії був обраний кандидатом на цю кафедру, 23 вересня року був пострижений у рясофор. 9-11 жовтня того ж року Священний Синод ПЦА затвердив його кандидатуру.

31 березня 2013 року возведений у сан архімандрита, 16 жовтня того ж року був обраний на вакантну Ситкинську й Аляскінську кафедру. 21 лютого 2014 року хіротонісаний в єпископа Ситкинського й Аляскінського, 7 травня 2019 року був зведений в архієпископа.

Як повідомляла СПЖ, 20 листопада від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, помер митрополит Казанський і Татарстанський Феофан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Опитування

Чи будете в Хрещення купатися в ополонці?
так, це свідчення моєї віри
7%
ні, купання в мороз не має відношення до віри
32%
ні, мені досить святкової Літургії
61%
Усього опитано: 28

Архів

Система Orphus