Довгі служби у людей в пошані

Фото: Facebook отца Александра Клименко

Великим постом це ще раз підтверджується

Клірос і справді вже перевтомився. Я їх розумію. Сам був і читцем і регентом хору досить довго і знаю, що служби Чотиридесятниці не лише гарні, але й довгі. Там є що і читати і співати.

Часом на ранкових 7-годинних службах я таки розділяв (або й брав на себе) труд читання і співу молитов першої седмиці Великого посту.

Канон преподобного Андрія Критського співали почергово. Він закінчився ще вчора, а парафіяни вже кажуть: «Так швидко?!» Не знаю, чому лунають голоси про скорочення служб. У нас виходить навпаки – довгі служби у людей в пошані. Великим постом це ще раз підтверджується.

На читання Псалтиру теж намагався виходити якомога частіше. Люблю Псалтир, а на цих службах він за один тиждень богослужінь прочитується декілька разів.

Постових записок цьогоріч немало –  і поданих в храмі, і поданих в мережі. Незважаючи на їхню кількість, щодня прочитуєш ці імена без поспіху і Господь так влаштовує, що жодної суєти чи відволікання не відбувається. Слава Богу.

Я порахував. Цього разу ми разом із парафіянами до Великодня відвідаємо храм в с. Недра 49 разів. Це якщо окремо рахувати вечірні богослужіння і літургії (чи буденні ранкові служби).

Думаю, що у більшості парафій УПЦ так само.

Дай Боже всім сил і натхнення відвідувати храми і молитися до Господа.

Бо ж не знаємо ні дня, ні години...

Сьогодні помолилися великомученику Феодору і майже «розговілися» коливом.  Було смачно.

І пам'ять про події минулого знову надихнула на впевненість у тому, що Бог разом з усіма святими нас, як і завжди, не полишить.

А буде з тими, хто справді вірний Йому!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Будете ли вы вакцинироваться от COVID?
да, только так можно обеспечить безопасность в храмах
5%
да, когда появится вакцина, которой смогу доверять
30%
нет, я противник вакцинации вообще
55%
нет, я боюсь чипизации под видом вакцины
10%
Всего проголосовало: 1116

Архив

Система Orphus