Про намістніка монастиря у Черкасах

21 Ноября 10:49
1005
Архімандрит Іоанн Вахнюк Архімандрит Іоанн Вахнюк

Будучи першокурсником ПМДС, я познайомився із архімандритом Іоанном Вахнюком — настоятелем Троїцького храму м. Іркліїв та намісником монастиря Різдва Богородиці у м. Черкаси.

Дерзну сказати, що це людина, яка зробила значний внесок у відродження Православ’я на Черкащині після радянського режиму, де будівництво, розвиток чернецтва, господарська діяльність це лише поверхня того, що належить працям отця Іоанна. Його житейська простота чимось приворожувала, а його вміння «не лізти за словом до кишені» по-своєму привертала до себе і обласних архієреїв, і рядове духовенство, і пересічних жителів класичного українського села. Можу чесно визнати, що певна частка чогось такого доброго і церковно-українського в мені залишилось і від нього теж.

Із любов’ю згадую його короткі, але влучні повчання, які він на Сповіді давав мені – юному семінаристу, а потім і академісту; із вдячністю буду зберігати те, чого він навчає мене і донині, ділячись своїм довголітнім пастирським досвідом, в якому, як мені часом видається, можна знайти відповіді для виходу із будь-яких ситуацій, що тільки можуть трапитись у житті.

Декілька місяців тому у дорогого отця Іоанна, трудівника Господнього Виноградника — архієпископа Золотоніського Іоанна, забрали його дітище в Ірклієві, сьогодні — вигнали із обителі в Черкасах. І там, і там участь в злодіяннях взяли також ті, із ким владика свого часу ділив і великопісний жильник, і святковий маковик, і аж Саму Чашу Христову!

Владика приніс своє життя на олтар служіння Богові — впевнений, що Люблячий Господь знайде нагороду Своєму невтомному служителю! Як впевнений і в тому, що свого часу «нагорода» прийде і до тих, хто, маючи чималу фізичну силу, відбирав святині у хворого архієпископа, який поклав все своє здоров’я для їхнього благоустрою, та пристарілих черничок, котрих дужі молодики сьогодні позбавили останнього, що в них залишалось в цьому житті — скромної келії у рідній обителі, де вони молились за рідну Україну…

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку, чтобы сообщить об этом редакции.
Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter или эту кнопку Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите эту кнопку Выделенный текст слишком длинный!
Читайте также