Як в УПЦ «не хотіли» відспівувати загиблого воїна

17 Января 19:22
0
Погибший воин Константин Агапов. Фото: Facebook Анастасии Зощук Погибший воин Константин Агапов. Фото: Facebook Анастасии Зощук

В Соборі Олександра Невського був заочно відспіваний раб Божий Костянтин Агапов за присутності його матері, родичів та людей, що бажали вшанувати пам'ять Героя.

Я не хотіла писати цей пост, щоб не тривожити зайвий раз пам'ять Воїна. Я не хотіла писати ці слова, тому що навряд чи вони дійдуть до серця винуватців ганебної, гидкої ситуації навколо Людини, що поклала життя за Батьківщину.

Але отой вентилятор ненависті дме у сторону Тієї, Котру я люблю найбільше, тому боляче і мовчати не можна.

Далі буде багато тексту.

У лавах ЗСУ загинув кам'янчанин, тренер, людина з добрим серцем, Костянтин Агапов, котрий був вірянином УПЦ. Не знаю з яких причин, то справи родинні, але задля його поховання був запрошений священнослужитель ПЦУ. Не дивлячись на те, що мати Воїна мала розмову зі священником УПЦ отцем Дмитром, котрий підтвердив їй своє бажання відспівати Костянтина (свідки є). 

Отже. Віддали шану, поховали, родичам необхідний час та спокій для горя, здавалося б, сумна тиша мала б скувати оточуючих, але ніт.

Бажаючи помолитися за загиблого на 9тий день його смерті, родичка Костянтина приходить до церкви УПЦ (!), де відбувається приблизно наступна розмова з жіночкою на касі:

– Чи можу записати на спомин померлого?

– Якої конфесії він був? Хто його поховав?

– Як вам не соромно про таке питати? Та хто про таке питає? Та він загинув, вас захищаючи!...

– То це був воїн???

– Ганьба! Як ви можете! Так хто б його не хоронив, ви б мали...

– Вибачте, але....

– Московити! Зрадники! Безсоромні!....

А на вечір Кам'янець облетів допис не зрозуміло чим ображеної родички, що звинуватила УПЦ в небажанні відспівувати Костянтина. Його успішно поширюють ті, хто звик популяризувати себе на хайпі та чужих досягненнях. Я впевнена, що жоден паблік не вибачиться за розповсюдження неправди, за те, що ввів безліч людей в оману. Проте може варто було б посоромитися хоча б пам'яті загиблої людини???

Слава Богу, сьогодні в Соборі Олександра Невського був заочно відспіваний раб Божий Костянтин Агапов за присутності його матері, родичів та людей, що бажали вшанувати пам'ять Героя. Тепер, якщо тітка Воїна має бажання та совість, вона може сміливо йти до будь-якого храму УПЦ і подати на спомин його душі, хоча і без цього за Костянтина щодня моляться в нашому храмі. Нехай його душу прийме Той, в Якому немає жодної неправди. Царство Небесне вам, Костя.

P.s. Так, УПЦ є достатньо закритою конфесією, як і більшість традиційних релігій: навряд чи вас стане радо вінчати раввін чи відспівувати імам. Для того, щоб брати участь в Її обрядах або таїнствах, необхідно бути дієвим членом Церкви.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку, чтобы сообщить об этом редакции.
Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter или эту кнопку Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите эту кнопку Выделенный текст слишком длинный!
Читайте также