Як Корецький монастир потрапив у підпорядкування патріарха московського і до чого тут Філарет

22 Ноября 2022 20:34
0
Филарет Денисенко. Фото: my.ua Филарет Денисенко. Фото: my.ua

У вересні 1984 року у Корецькому Свято - Троїцькому жіночому монастирі відзначали день ангела ігумені Наталії. На святкування приїхав митрополит Філарет, але не сам.

Напевно, ви вже знаєте, що сьогодні були обшуки у Корецькому монастирі? Попередньо, без офіційних висновків СБУ, які будуть згодом, ніц не знайшли, тобто зброї, шпійонів, рускаго міра у монастирі не виявили …
А от що ви всі можете не знати, то це те, як Корецький монастир став ставропігійним, тобто потрапив у підпорядкування патріарха московського. А завів його у це підпорядкування не хто інший, як Філарет Денисенко. Так, так, той самий, почесний патріарх!!!
Було це у 1984 році. Тоді почесний патріарх Філарет мав титул митрополита Київського, екзарха Київського і Галицького та повноваження найголовнішого церковного сановника в Україні.
У вересні 1984 року у Корецькому Свято - Троїцькому жіночому монастирі відзначали день ангела ігумені Наталії. На святкування приїхав митрополит Філарет, але не сам. Разом з ним прибула його дружина Євгенія Петрівна Радіонова, яку він видавав за рідну сестру, троє його дітей і улюбленець - собачка пікинес.
Власне, через сімейство з собачкою у ігумені Наталії, яка чітко знала своє місце, а також розуміла, як себе мають вести ті, хто прирік своє життя Богу, прийнявши монашеський постриг, виникла суперечка.
Як розповідають свідки, це був не просто словесний конфлікт. Філарет категоричне відкидав зауваження ігумені про поведінку його та його родини у стінах монастиря та пригрозив навіть закрити монастир, якщо ігуменя не вгамується.
Розлючений Філарет, навіть не посвяткувавши, покинув обитель.
Ігуменя, розуміючи, що їй цей конфлікт не подарують, напряму вийшла на нині покійного Патріарха Московського Пимена (Ізвєкова), розповіла про ситуацію та в обхід Київської митрополії отримала ставропігію.
Від дзвінка ігумені до надання ставропігії - лише одна ніч. Тобто, коли Філарет Денисенко повернувся у Київ та прийшов у митрополію - його повноваження вже не розповсюджувались на Корецький монастир.
Ось так гріховне життя одніє людини, може змінити долю монастиря з багатовіковою історією.
Пи.Си. Хай отці виправлять, я не маю духовної освіти. Але десь читала, що зазвичай ставропігію дають лише чоловічим монастирям.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку, чтобы сообщить об этом редакции.
Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter или эту кнопку Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите эту кнопку Выделенный текст слишком длинный!
Читайте также