У центрі Стамбула стоїть в занедбаному стані Іллінський храм

Ильинский храм в Стамбуле. Фото: Face

Храм був збудований на пожертви українців

Президент Зеленський відвідує Стамбул… У центрі Києва збудують нову мечеть на кошти Туреччини… А у центрі Стамбула стоїть в занедбаному стані Іллінський храм, колись збудований на пожертви українців… Так виглядає нині в Стамбулі храм Афонського подвір’я Іллінського скиту, заснованого великим українцем прп. Паїсієм Величковським. Тривалий час Іллінський скит іменувався «малоросійським», оскільки там переважно проживали вихідці з українських земель.

Іллінський храм при подвір’ї у Стамбулі збудував в ХІХ ст. уродженець Київської губернії прп. Гавриїл Афонський і Одеський чудотворець, ігумен Іллінського скиту. Після подій 1917 р. у приміщеннях Іллінського подвір’я у Стамбулі до початку 1920 р. розміщувалося кілька тисяч біженців, які втекли від більшовиків з України і Криму. У 1930 – 50-ті рр. тут настоятелем служив архімандрит Серафим (Палайда, 1895 - 1955), уродженець села Сулимів з під Жовкви на Львівщині. Нині храм не діє, закритий, в занедбаному й жалюгідному стані... (( Досліджуючи нашу вітчизняну афонську спадщину, з трудом мені вдалося попасти у цей храм і сфотографувати його зсередини.

На жаль, нині нікому немає жодного інтересу до цієї святині наших предків... ((( Хоча під час візиту Президента до Стамбула варто було б відвідати і це місце... Принаймні, корисно було б залучати фахівців у якості консультантів...

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Стали ли вы в карантин больше молиться?
да, освободившееся время отдаю молитве, чтению Евангелия и святоотеческих книг
27%
нет, все время возникают неотложные дела
15%
стараюсь, но не всегда получается
58%
Всего проголосовало: 1615

Архив

Система Orphus