Кіпрська Церква не збирається визнавати ПЦУ в ії статусі

Синод Кипрской Церкви

Сама Кіпрська Церква готова бути певним посередником в цьому кризовому питанні

Коротко про рішення Кіпрської Церкви по українському питанню

Прочитав рішення Синоду Кіпрської Церкви, який відбувся сьогодні, по українському питанню. Ось основні моменти:

Головний підсумок:
Кіпрська Церква не готова і не збирається визнавати «ПЦУ» в такому статусі, в якому вона є. Причина: недійсність священицьких і єпископських хіротоній в «ПЦУ» і відсутність церковної єдності в Україні. Власне, про "ПЦУ" навіть не згадується в тексті рішення, але наведені аргументи не залишають сумнівів, що мається на увазі.

Далі коротко по основних пунктах:
В 1 пункті говориться, що кожен народ має право на власну церковну автокефалію.
В 2 і 3 пунктах критикуються ті Церкви, які не взяли участь в Критському соборі, де можна було погодити питання про автокефалію. Якби це сталося, то можливо не було б цієї ситуації, що виникла сьогодні.

В 4 і 5 пункті говориться, що не можна розривати євхаристичного спілкування із-за вирішення міжцерковних суперечок. «На жаль, це відбувається не вперше. Існують випадки між Антіохійським і Єрусалимським Патріархатами, а також і недавні випадки між Вселенським і Єрусалимським Патріархатами, а також Вселенським Патріархатом і Афінами».
В 6 пункті говориться, що «Двохтисячолітній досвід Кіпрської Церкви, а також всієї Православної Церкви, дає нам підстави сумніватися в можливості визнання заднім числом хіротоній, які були звершені забороненими, відлученими чи анафематствуваними єпископами. Заборону, відлучення і анафему деяких осіб, що стали ініціаторами української кризи, визнали всі православні».

Позиція Кіпрської Церкви по українському питанню є такою:
Намір Константинопольського Патріархату надати автокефалію Україні був продиктований бажанням примирення і єдності, однак цього не досягнуто. Кіпрська Церква закликає Вселенський Патріархат до Всеправославного Собору або до Зібрання Предстоятелів. Але й в такому випадку потрібно вирішувати питання з недійсністю хіротоній, звершених в розколі, для того, щоб «заспокоїти свідомість віруючих». Також потрібно досягнути єдності між православним в Україні.

Сама Кіпрська Церква готова бути певним посередником в цьому кризовому питанні. «Кіпрська Церква перебуває в розпорядженні всіх зацікавлених з метою примирення Церкви, «яку Господь набув Кров'ю Своєю» (цитата з одного з послань ап. Павла)».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Что означает встреча главы УГКЦ и патриарха Варфоломея?
скорое объединение ПЦУ с униатами
85%
глава Фанара потребовал, чтобы униаты держались от ПЦУ подальше
3%
просто случайно пересеклись в коридорах Ватикана
12%
Всего проголосовало: 663

Архив

Система Orphus