Чому присутні у храмі представники УПЦ КП у служінні участі не брали?

Экзархи Константинопольского патриархата провели первую архиерейскую литургию в Андреевской церкви

Насправді врачувати розкол, як про це говорилось раніше, ніхто і не мав на меті.

Відправа у Андріївському завершилась. Судячи з фото і відео, - народу було дійсно небагато. І справді, більішсть присутніх складали журналісти та чиновники. Співслужили екзарху (це був єпископ Едмонтський Іларіон), як вже стало відомо, клірики УПЦ: протоієрей Богдан Гулямов (Настоятель у Храмі всіх Святих в Київській землі посіявших в с. Романків Київської області) та священик Олексій Мацюра, який є кліриком Преображенського храму у Києві (Теремки).

Особисто для мене незрозумілим залишився той факт, що присутні у храмі представники УПЦ КП, а їх було чітко і добре видно, у служінні участі не брали. Це якось не вкладається в контекст рішень ПЦуТ щодо зняття анафеми з Філарета та визнання хіротоній, звершених ним у патріаршому куколі. Чому? Не було дозволу? Я думаю, якби питання про визнання хіротоній духовенства УПЦ КП було вирішено остаточно, то когось би таки запросили до співслужіння. Так би мовити - для засвідчення факту канонічності та єдності. А так, виходить, що питання вирішене не до кінця. Цікаво, чи будуть з цього приводу якісь меседжі на сьогоднішньому соборі УПЦ КП.

Сама відправа звершувалась трьома мовами. Переважно лунали церковно-слов'янська і грецька. Була й українська. Цікаво, що з-поміж присутніх журналістів та чиновників на даний факт ніхто не обурився... принаймні - відкрито. Тобто, якщо церковно-слов'янською служать представники патріарха Варфоломія, то вона не така вже й «російська» виходить, як про це люблять підкреслювати вище згадані, дискредитуючи УПЦ. Виходить, її навіть можна зрозуміти

Наприкінці з'явився митропополит Олександр (Драбинко). Хочу підкреслити - він чомусь у службі участі не брав. Митрополит Гальський Емануїл також святого апостола Андрія вирішив вшановувати не беручи участі у відправі.

Коротше кажучи - особисто в мене дуже суперечливі враження від побаченого. І, насправді, мені зовсім не смішно. З побаченого і з того, що говорилось і відбувалось раніше, виходить, що врачувати розкол, як про це говорилось раніше, ніхто і не мав на меті насправді. Прикро, що цього разу джерелом такого соблазну стали представники однієї з Помісних Церков. Сподіваюсь, що все, що відбувається, буде максимально донесено до представників Світового Православ'я, аби з ситуації було зроблено правильні висновки.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Сослужение с католиками патриарха Варфоломея и монахов Афона – это:
просто общая молитва, которая говорит о единстве христиан
4%
падение главы Фанара, католики – еретики, молиться с ними недопустимо
28%
очевидные шаги к унии с Ватиканом
68%
Всего проголосовало: 386

Архив

Система Orphus