У чому полягатиме різниця між УПЦ та новою церквою?

Президент Петр Порошенко и Патриарх Варфоломей

Нова церковна структура не буде незалежною.

Судячи з тих заяв, які лунають з вуст представників Православної Церкви в Туреччині, різниця між статусом Української Православної Церкви та Православної Церкви в Україні полягатиме у наступних моментах (розглянемо на прикладі статуту):

1) Якщо, відповідно до пункту 1.3 Статуту, «Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву.», то у випадку створення ПЦвУ, ця конфесія буде «з'єднана з Помісними Православними Церквами через Православну Церкву в Туреччині»;

2) Якщо, відповідно до пункту 1.5 Статуту, УПЦ «є самокерованою частиною Руської Православної Церкви», то новоутворена ПЦвУ буде «самокерованою частиною Православної Церкви в Туреччині»;

3) Якщо, відповідно до пункту 5.5 статуту УПЦ, «Ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України підноситься за богослужінням у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви після імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі», то у ПЦвУ ім'я очільника новоутвореної конфесії буде підноситись після імені предстоятеля Православної Церкви в Туреччині.

Звісно, це лише гіпотеза, яка, втім, побудована на тих заявах, які лунають з-за Чорного моря. Проте, якщо дійсно станеться саме так, то в чому полягатиме незалежність нової структури? Ніяк не зрозумію. Шило на мило?

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Нужно ли православному участвовать в президентских выборах?
обязательно, нужна власть, которая не будет вмешиваться в дела Церкви
78%
не верю в честность выборов, мое участие ничего не изменит
13%
нужно только молиться, любая власть от Бога
9%
Всего проголосовало: 64

Архив

Система Orphus