У чому полягатиме різниця між УПЦ та новою церквою?

Президент Петр Порошенко и Патриарх Варфоломей

Нова церковна структура не буде незалежною.

Судячи з тих заяв, які лунають з вуст представників Православної Церкви в Туреччині, різниця між статусом Української Православної Церкви та Православної Церкви в Україні полягатиме у наступних моментах (розглянемо на прикладі статуту):

1) Якщо, відповідно до пункту 1.3 Статуту, «Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву.», то у випадку створення ПЦвУ, ця конфесія буде «з'єднана з Помісними Православними Церквами через Православну Церкву в Туреччині»;

2) Якщо, відповідно до пункту 1.5 Статуту, УПЦ «є самокерованою частиною Руської Православної Церкви», то новоутворена ПЦвУ буде «самокерованою частиною Православної Церкви в Туреччині»;

3) Якщо, відповідно до пункту 5.5 статуту УПЦ, «Ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України підноситься за богослужінням у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви після імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі», то у ПЦвУ ім'я очільника новоутвореної конфесії буде підноситись після імені предстоятеля Православної Церкви в Туреччині.

Звісно, це лише гіпотеза, яка, втім, побудована на тих заявах, які лунають з-за Чорного моря. Проте, якщо дійсно станеться саме так, то в чому полягатиме незалежність нової структури? Ніяк не зрозумію. Шило на мило?

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Чего ожидать верующим захваченных храмов УПЦ от нового Президента?
все захваченные храмы вернут УПЦ
14%
захваченные храмы не вернут, продолжатся захваты новых
20%
ситуация заморозится: захваченное не вернут, но и новых захватов не будет
66%
Всего проголосовало: 810

Архив

Система Orphus