"На манєже все тєже"

     На манєже все тєже!
     Змінено склад Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабміні. Міністр культури, НИЩУК Є. М., тепер заступник голови Комісії, і включено до складу Комісії першого заступника Мінкультури, ФОМЕНКО С. В., також відома, як помічник Нардепа ЄЛЕНСЬКОГО В.Є.
Відповідно до Положення Комісії - одне з основних завдань Комісії:…формування і реалізації державної політики у сфері державно-конфесійних відносин;…..повернення релігійним організаціям культових будівель та іншого майна, що їм належало, а також розгляд проблемних питань щодо визначення належності будівель та майна до категорії культового; та ін.
     Стосовно повноважень - якщо взяти до уваги п.8 Положення про Комісію, то засідання Комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови Комісії, тобто пан НИЩУК Є. М., і цілком логічно, що секретарем буде пані ФОМЕНКО С. В.
     В тому разі, якщо голова Комісії Віце-прем’єр-міністр України (пан Розенко П.В.) з тих чи інших причин не зможе виконувати свої обов`язки, то відповідно до п.6 Положення про Комісію, його обов'язки виконує заступник голови Комісії. Також цікавим є п.14 Положення про Комісію, організаційно-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінкультури. Враховуючи те, що Міністру культури не цікаві питання релігійного життя, то вони будуть віддані на відкуп першого заступника Мінкультури, ФОМЕНКО С. В., а в неї, пана ЮРАША А.В., та ЄЛЕНСЬКОГО В.Є. є своє бачення.
     Тому, враховуючи коло питань, якими опікується Комісія, та повноважень, що можна отримати при певних обставинах, вважаю, що Мінкультури фактично знайшло, ще один майданчик для реалізації своїх антицерковний ідей, втручання у внутрішні справи релігійних організацій, тиску на органи державної влади та дестабілізації міжконфесійних відносин.
     Відновити роботу Комісії було б непогано, але показовим є те, що питання про відновлення діяльності Комісії ініційовано представником КП - паном Зорею, а до управління Комісї потрапляють люди, що провадять діяльність спрямовану проти УПЦ.
     Тому враховуючи політичну заангажованість Мінкультури, доречніше було б передати їх повноваження у Комісії ну наприклад Міністерству юстиції, які б безпристрасно і саме головне, фахово, могли б вирішувати питання забезпечення прав релігійних організацій.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Как отразится победа Владимира Зеленского на положении УПЦ?
власть извинится за беззаконие, УПЦ вернут храмы
7%
власть продолжит продвижение ПЦУ
29%
власть перестанет вмешиваться в жизнь Церкви
64%
Всего проголосовало: 146

Юмор

Дома платок носишь?
– Зачем?
– В знак смирения перед мужем.
– Моему мужу не нравится, когда я в платке.
– Что значит «не нравится»? Пусть смиряется.

Архив

Система Orphus