Грецькi ЗМІ про звернення Верховної Ради до Вселенського Патріарха

Що пишуть грецькі ЗМІ про звернення Верховної Ради до Вселенського Патріарха щодо автокефалії Православної Церкви в Україні

З окремих кіл наших альтернативних православних пролунав випад в мою сторону, що звернення Верховної Ради до патр. Варфоломія обговорюють всі іноземні (церковні та світські) ЗМІ, а тому мої коментарі, де я говорю, що до питання української церковної автокефалії у православному світі віднесуться несерйозно, не є важливими, помітними і т.п.

Відповім:

   По-перше: даючи коментарі на цю тему, я не маю жодних ілюзій, що мої слова можуть конкурувати з документом, підписаним 245-ма депутатами. Звичайно, якщо тексти наших депутатів не читатимуть, то тоді взагалі гріш їм ціна (і текстам, і депутатам).
   По-друге: я не казав, що звернення «не сприймуть серйозно». Це слова з новини з офіційного сайту УПЦ, автори якої зібрали декілька моїх коментарів на цю тему і назвали новину так, як назвали. Я казав, що звернення адресоване патр. Варфоломію, а не Всеправославному Собору, а відтак цього тексту можуть навіть не зачитати на Соборі на Криті.
    По-третє: Звичайно, що іноземні ЗМІ пишуть. Так і має бути. Але важливо, що пишуть і які оцінки дають? А тому я вирішив проглянути основні грецькі ЗМІ на цю тему. Чому грецькі? Бо їх найбільше читають ті, до кого звернувся наш парламент. Тому, нижче подаю у власному перекладі з грецької мови основні публікації, які вдалося знайти і найважливіші їх фрагменти. Відповідальність за зміст і оцінки лежить повністю на авторах цих текстів.
1. Найперше розсмішив сайт церковних новин «amen.gr», де інформація про звернення Верховної Ради розміщена в перекладі не на грецьку, а на англійську мову, і то з посиланням в тексті на англомовну версію сайту «Інтерфакс-релігії» (Росія!). Ось: http://www.amen.gr/…/rada-calls-on-ecumenical-patriarch-to-…. Думаю, що це свідчить про те, що їм ніколи було займатися перекладом і що ця тема для них поки-що неактуальна.
2. Відома грецька світська газета «То ВІМА», стаття «Україна просить проголосити свою Церкву автокефальною». Посилання: http://www.tovima.gr/society/article/?aid=808523: В тексті новини стоїть фото Блаж. Митр. ОНУФРІЯ (!). Фрагмент тексту після короткої інформації про звернення: «Київ підпорядковується церковній юрисдикції патріарха Московського, в той час як існує розкольницька (в оригіналі: σχισματική) православна церква. Очікується, що це рішення (мається на увазі – звернення) буде послано в м. Ханія (на о. Крит)».
3. Сайт «Ківотос Ортодоксіас» Стаття: «Український парламент просить Вселенського Патріарха проголосити автокефалію України» http://ikivotos.gr/…/h-oykranikh-boylh-zhta-apo-ton-oikoyme
«Напруження … на Всеправославному Соборі …, намагається використати український парламент. Зокрема, голосуванням, яким було схвалено надіслати Вселенському Патріарху Варфоломію звернення з проханням проголосити автокефалію схизматичної «Української Православної Церкви – Київського Патріархату» (як вона називається)».
До сьогодні Україна підпорядковувалася юрисдикційно Московському Патріархату. Однак, після подій останніх років, після унезалежнення Криму від України, громадянської війни, яка спалахнула між українцями і російськомовними в країні, частина місцевої Церкви унезалежнилася і не визнає юрисдикції Московського Патріархату. І зараз, коли розпочалися проблеми в єдності між Православними Церквами …, видно, що українські політики знайшли привід чинити тиск щодо визнання Вселенським Патріархатом так званого «Київського Патріархату».
4. Сайт http://orthodoxia.info/…/%CE%B7-%CE%BF%CF%85%CE%BA%CF%81%C…/ Автор Андреас Лударос. «Український парламент просить автокефалію від Фанару». Дається грецький переклад звернення. З тексту автора:
«Йдеться про особливо важливий текст, який переклала з української мови orthodoxia.info, і в якому видні потужні спроби втручання політиків у церковні питання. Характерно, що українські депутати звинувачують патріарха Кирила в його позиції щодо конфлікту між Україною і Росією, засуджуючи його ідеологічну позицію».
5. газета «Патріс», щоденна ранішня газета Криту. ВАЖЛИВО, БО САМЕ ТАМ ЗАРАЗ ПРОХОДИТЬ СОБОР, і ця газета може попадати в руки отцям Собору. Або й навпаки, від отців Собору може поступати інформація в цю газету. Стаття: «Політичні ігри за спиною Собору». http://www.patris.gr/articles/300213… –. Переклад:
   «Подією, яка виходить за межі церковних питань і набуває політичних відтінків, є рішення українського парламенту, який просить прямого втручання Вселенського Патріарха (з метою надання) автокефалії Розкольницькій (της Σχισματικής) Православній Церкві в Україні під час Всеправославного Собору на Криті.
    Це питання є «casus belli» для Руської Церкви, до юрисдикції якої належить Українська Церква, і це в минулому навіть загрожувало схизмою з Фанаром.
Голосування-заклик українського парламенту до Вселенського Патріарха відбувається в той часовий період, коли відносини між Москвою та Фанаром знаходяться в прямому зіткненні з приводу проведення Всеправославного Собору і кінцевої відмови Росії брати участь в ньому, незважаючи на домовленості в Женеві минулого січня місяця.
   … Український уряд протягом останнього часу чинить тиск щодо (визнання) автокефалії Церкви Києва».
Далі розповідається про передсоборні наради в Женеві, де «Вселенський Патріарх завірив, що не поставить питання автокефалії розкольників (των σχισματικών), оскільки визнає лише Православну Церкву (в Україні) Московського Патріархату.
     «Однак, російські високопоставлені церковні ієрархи вважають, що Вселенський Патріарх не стане ризикувати піти на прямий розрив з Москвою і не звершить жодних подібних дій, принаймні під час Всеправославного Собору, нагадуючи, що такою була домовленість у Женеві.
До такої ж думки схиляються і церковні кола, близькі до Фанару, які вважають, що незважаючи на інтриги Москви щодо «саботажу» Всеправославного Собору, щоб підірвати авторитет Вселенського Патріарха і взяти на себе роль координатора, будуючи на цьому імідж реального вождя Православ’я, питання України не буде обговорюватися на Всеправославному Соборі. «Це не питання реваншу. Вселенський Патріарх є прихильником (захисником) єдності. Він не має відчуття помсти і не піде на розрив відносин, до чого штовхають інші в лоні Православя», - розповів (газеті «Патріс») ієрарх».
(«Δεν είναι θέμα να πάρει την ρεβάνς. Ο Οικουμενικός Πατριάρχης είναι υπέρμαχος της ενότητας. Δεν είναι εκδικητικός και δεν θα χρεωθεί τακτικές διάσπασης που προωθούν άλλοι στους κόλπους της Ορθοδοξίας» σχολίασε στην «Π» ιεράρχης).
    Можна зробити наступні висновки:
1. Загальне враження: в грецьких ЗМІ дуже небагато матеріалів щодо звернення ВРУкраїни.
2. В Греції не завжди чітко розуміють послідовність історичних подій церковного розколу в Україні. Не всі греки зрозуміли про автокефалію якої Церкви йдеться (УПЦ чи УПЦ КП)?
3. В Греції чітко розуміють, що УПЦ КП – це розкол (схизма) і прямо про це пишуть не лише в церковних, але й і в світських ЗМІ.
4. В Греції вважають звернення депутатів Верховної Ради України політичними іграми на непорозуміннях між Москвою і Константинополем за лаштунками Собору з метою легалізації УПЦ КП.
5. Грецькі (і очевидно, константинопольські) ієрархи анонімно розповідають, що Константинополь не піде на розрив з Москвою заради визнання УПЦ КП.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Есть ли смысл карантинных ограничений в храмах после пуска транспорта?
да, лишняя предосторожность не помешает
15%
нет, это просто нелепо
51%
дело вообще не в смысле, это вопрос политический
34%
Всего проголосовало: 815

Архив

Система Orphus