Про певну «послідовність» у словах та діях очільника ПЦУ Епіфанія Думенко

06 Марта 14:13
0
Про певну «послідовність» у словах та діях очільника ПЦУ Епіфанія Думенко

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній Думенко неодноразово у своїх публічних виступах заявляв про те, що його церкві необхідно зректися, позбутися «московських святих».

Ці слова його звучать дуже однозначно і не повинні викликати жодних сумнівів та уточнень. Проте слова словами, а судять зазвичай за справами. Насправді, у митрополита і його церкви все дещо інакше.
Одним із таких яскравих моментів є візит Епіфанія на Луганщину, за кілька місяців до початку війни.

Там, у Сєвєродонецьку, він особисто освятив місце під будівництво кафедрального собору ПЦУ на честь кого?! – на честь преподобного Сергія Радонезького! У цьому конкретному випадку – чи не слід було тоді ще «позбавлятися» від «московських святих»? Чи, після зведення храмової споруди його б перейменували!? Але тут приходить розуміння що ні! Не перейменували б його! А все тому, що це чергова стратегічна хода діячів ПЦУ. Єпископ Луганський Лаврентій Мигович у переважній більшості навіть служив у Луганській області церковнослов'янською мовою.

І ось, було б збудовано храм. Для віруючих людей преподобний Сергій Радонезький близький і шанований святий, Лаврентій служить церковнослов'янською, – підступна пастка для мешканців міста Сєвєродонецьк і віруючих людей. Тільки шляхом обману вони здатні залучати до своєї церкви у цій частині України.

А можливо, ці міркування є наклепами у бік ПЦУ... Цілком імовірно, що Сергій Думенко просто вирішив благословити побудувати собор у Луганській області на честь свого небесного покровителя, а також небесного покровителя голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая (у цьому разі була б ще більше виправдана його особиста участь та сприяння у будівництві).

Ще один приклад – також там, у Луганській області. Синод ПЦУ своїм рішенням відкрив монастир у смт. Нижня Дуванка Сватівського району на базі храму на честь блаженної Мотрони Московської..
То про які зміни говорить голова ПЦУ!?.. Чи вони стосуються не всіх?

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку, чтобы сообщить об этом редакции.
Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter или эту кнопку Если Вы обнаружили ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите эту кнопку Выделенный текст слишком длинный!
Читайте также