На RISU розмістили недостовірну новину щодо міжконфесійного конфлікту у селі Колосова

Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на сайт «Тернополяни» розмістила недостовірні дані щодо того, як триває майновий конфлікт за храм УПЦ у селі Колосова Кременецького району. У тексті, розміщеному на RISU, містяться нарікання на «несправедливість» судочинства та наголошується на тому, що, нібито, йдеться про «конфлікт селян проти Московського Патріархату».

Однак, законним власником спірного майна, храму та території є парафія Української Православної Церкви. Торік її, всупереч забороні суду та протестам жителів Колосової, незаконно перереєстрували на осередок Київського Патріархату.

Повідомлення про перебіг суперечки між існуючою парафією УПЦ та досі незареєстрованим осередком УПЦ КП містять неправдиві дані у певних деталях. На RISU повідомляється: «Раніше Служби Божі проводили біля каплички у Колосовій, зараз же частина села (КП) тісниться у маленькому будинку священика».

Як підтвердили віряни УПЦ села Колосова, Київський Патріархат свого священика у селі не має. Прибічники переходу до УПЦ КП нині проводять богослужіння у приватному житлі, що належить одній із сімей, та поки що не використовується як житлове приміщення. 

Саме ця родина фігурувала на самому початку атаки Київського Патріархату на храм апостола Іоанна Богослова у Колосовій: нагадаємо, тоді ці люди звинувачували місцевого жителя, священика УПЦ сусіднього села, у тому, що він, нібито, побив жінку, яка збирала підписи на підтримку «переходу» до УПЦ КП.

5 лютого у Тернопільському апеляційному суді розглядали рішення Кременецького районного суду, що скасував незаконну перереєстрацію громади УПЦ на осередок УПЦ КП. Реєструвати власну громаду Київського Патріархату, нагадаємо, у цьому селі не стали. Тоді обласна влада спробувала анулювати законно діючу громаду Української Православної Церкви, використавши протокол зборів у Колосовій від 26 квітня 2015 року, що видали за протокол парафіяльних зборів.

Як стало відомо, в апеляційній інстанції частково підтвердили правомірність судового рішення. Скасовувати реєстрацію статуту громади УПЦ КП не стали, однак підтвердили скасування тієї частини протоколу, у котрій анулювалась діюча громада УПЦ.

Це не останній судовий епізод у суперечці за храм у селі Колосова. 18 лютого у Тернопільському господарському суді розглядатимуть позов Тернопільської ОДА, що вимагає скасувати право власності громади Української Православної Церкви на спірне майно.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus