Поза Богом та законом. Будні Київського Патріархату

Київський Патріархат, конфесія, що називає себе православною та найбільш патріотичною в Україні, виявляє безпрецедентну зневагу до українського законодавства та прав українських громадян. За останні п'ять місяців правозахисником Рівненської єпархії УПЦ Катериною Іванюк було подано десять судових позовів щодо ворожнечі на релігійному ґрунті. Відбулось шістдесят слухань. 

За словами юриста, результат, отриманий у різних судових інстанціях, очікуваний: 90 відсотків ухвал та рішень на користь Української Православної Церкви. Адже документи релігійні громади на церковні будівлі оформляють вчасно, керуючись чинним законодавством. Натомість сторона, що регулярно провокує церковні війни, окрім об'ємних дописів на сторінках своїх сайтів та соціальних мереж, інших аргументів не надає.

«Заручившись бездіяльністю працівників правоохоронних органів, представники УПЦ КП систематично порушують чинне законодавство України і не несуть при цьому жодної відповідальності. Таким чином, у свідомості правопорушників формується усвідомлення правомірності кримінально-протиправних діянь, а як наслідок – кількість злочинів, породжених на релігійному підґрунті в Рівненській області, з кожним днем зростає», – каже юрист.

Зневажати українське законодавство представники Київського Патріархату почали відразу після його утворення. Тоді, на початку 90-х, розкольницька церква утворювала свою мережу парафій виключно через захоплення храмів УПЦ. За сприяння чиновників найвищих рангів тільки на Рівненщині у рейдерський спосіб було захоплено 115 православних храмів. Після розбійницького виселення з храмів вірян УПЦ, представники Київського Патріархату аж до цього часу не спромоглися належним чином оформити право власності на відібрані культові будівлі. У великій кількості сіл вони навіть не зареєстрували свої громади.

Наприклад, у селі Тараканів Дубенського району досі юридично не підтверджене існування релігійної громади УПЦ КП. Але вона таки існує та понад два десятки років здійснює богослужіння у храмі, відібраному у вірян Української Православної Церкви. 

«Подібні випадки у нашій країні можна обраховувати не десятками, а сотнями. Запит до ЄДР – найпростіший спосіб пересвідчитись у мої словах. У частині 4 статті 334 Цивільного кодексу України написано: «Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають із дня такої реєстрації відповідно до закону», – каже юрист. Відтак, немає реєстрації – немає права.

За більш, ніж 20 років методи самосудів, самопроголошень та самовиправдань злочинних дій у Київського Патріархату залишилися тими ж самими. Під брехливими гаслами на кшталт «Кожна свічка, куплена в церкві УПЦ – це куля у лоб українського солдата» сотні прихильників Київського Патріархату захоплюють храми, б‘ють та калічать вірян. І виправдовують свої дії псевдореферендумами. 

За останні два роки на Рівненщині Київський Патріархат захопив 13 храмів Української Православної Церкви. Три культові споруди і зараз знаходяться під активними атаками розкольників. І надії на те, що порушники будуть рахуватись із рішеннями українського судочинства, немає. Красномовно ілюструє силу українських законів міжконфесійне протистояння у селі Птича Дубенського району. 

«Відбулося три судові розгляди по справі у селі Птича тільки у 2015 році. Рішення та ухвали були на користь релігійної громади УПЦ. 26 січня 2016 року Вищий господарський суд визнав безапеляційне право вірян УПЦ на храм. Та усе це ніяким чином, поки що, не стабілізувало ситуацію у селі. Церква досі зачинена, віряни змушені молитись у пристосованому під богослужіння приміщенні», – розповідає Катерина Іванюк.

Але місцеві органи влади, що співчувають рейдерам із УПЦ КП, розпочали нове коло судових переслідувань, проігнорувавши рішення вищого судового органу держави. У день свята Богоявлення Господнього Рівненський міський суд виніс рішення про арешт церкви у селі Птича, що й донині належить релігійній громаді УПЦ. Підставою для арешту стала підозра у тому, що громада УПЦ може підпалити свій храм. Той самий храм, що вони стільки часу виборюють у розкольників. Випробування православних Птичі почалися по другому колу. 

Незважаючи на численні звернення до правоохоронних органів та навіть до Президента України, сподіватися вірянам Української Православної Церкви на справедливість чи на захист, поки що, не доводиться. Адже всі ланки влади, навіть президентська, відверто демонструють, що для Київського Патріархату закон не писаний. 
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus