Від СПЖ з любов‘ю. Відповідь нашим «фанатам»

Спілка православних журналістів розуміє стурбованість людей, які останнім часом розпочали проти нас цілу кампанію з нашої дискредитації. Ще півроку тому у вітчизняному медійному просторі міжконфесійні конфлікти були об‘єктом самоцензури для багатьох ЗМІ.

На Церкву можна було спокійно нападати. Можна було тишком-нишком відбирати храми і потім подавати це як "бажання громади змінити юрисдикцію". Однак, з появою СПЖ, приховувати все це стало досить складно. Тепер кожна агресія проти Церкви відразу стає відомою широкому загалу. Ті, хто займаються пропагандою розкольництва та цькують канонічне православ‘я, відчули страшний дискомфорт. Наче одержимі перед початком екзорцизму.

Цікаво, що чи не найбільше лютують ті, хто ще не так давно перебував у спілкуванні зі Світовим Православ'ям, а тепер відпав від нього. Як і личить справжнім православним, ми молимося про спасіння всіх, хто заблукав у темряві. Однак сподіваємося, що десь у глибині душ колишніх канонічних православних ще жевріють спогади про благодатну присутність Христа Спасителя, про те, що саме в купелі нашої Церкви вони отримали хрещення. Тож саме до них ми зараз звернемося і допоможемо їм зробити малесенький крок до правди.

Колишній протоієрей УПЦ, а нині представник Київського патріархату Віталій Ейсмонт 10 січня цього року на сайті Рівненської "єпархії" УПЦ КП опублікував статтю під назвою "СПЖ: Різдво без Різдва». Вже з самого початку автор запитує: "Про що можуть писати православні автори у перші дні Різдвяних святок? Чи може тема народження Богонемовляти опинитися на периферії християнської свідомості у ці дні?".

Сам пан Віталій відповідає на нього так: "На жаль, практика церковного життя показує, що може». Для підтвердження своїх слів він приводить скріншот сторінки сайту СПЖ і, цілком слушно, зауважує, що в новинній стрічці за 10 січня всі повідомлення стосуються взаємовідносин віруючих УПЦ із представниками УПЦ КП. Однак кожен, хто захоче перевірити, чи приділила наша Спілка достатньо уваги одному з головних православних свят, може сам зайти на сайт і все побачити на власні очі.

Давайте краще подивимося на офіційні сайти Київського патріархату та на приватні сторінки його представників. Які тексти з‘являлися на інтернет-сторінках УПЦ КП та окремих його представників у святкові дні?

Для початку звернемось до офіційного сайту Київського патріархату. Дивимось на головну сторінку. У різдвяні дні чільне місце посідала не Блага Звістка про Народженого Христа, а новини про Філарета. За кілька днів, від 7-го до 10-го січня, ми не знайшли жодної згадки про Христа! Тільки про «богослужіння патріарха», та про те, що «патріарх відвідав» той чи інший храм, або про те, що «патріарха привітали» з Різдвом.

УПЦ КП новости 07-10.jpg


Може в рубриці «Публікації» офіційного сайту УПЦ КП розповідається про Різдво? Ось назви статей на першій сторінці цієї рубрики: 1.«СПЖ»: Різдво без… Різдва»; 2.«Війна закінчиться і Крим повернеться» – Патріарх Філарет; 3. Філарет, Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату: До нас у Володимирський собор перейшло багато вірян із Лаври 4. Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн: "Там, де йдуть бойові дії люди стають простими, якщо хтось хитрує - це відразу виявляється» 5. Як прокремлівські джерела нагнітають інформаційну істерію щодо «захоплення Лаври» 6. В рясе на фронте 7. How long the hand of Moscow will scour in Ukrainian souls? (Чи довго ще в українських душах буде нишпорити рука Москви?»). І жодного слова про те, що Син Божий народився.

Більше того - на цьому сайті ми не зустріли жодної богословської статті чи цікавого та змістовного інтерв’ю когось з очільників УПЦ КП, яке б стосувалося християнства та православної віри.

Хтось може зауважити, що Віталій Ейсмонт є представником Рівненської єпархії УПЦ КП, а відтак, не може нести відповідальності за ті матеріали, які розміщені на офіційній сторінці УПЦ КП. Давайте заглянемо на сайт Рівненської «єпархії» УПЦ КП. Ось назви публікацій на головній сторінці: 1. «СПЖ»: Різдво без Різдва»; 2. «Що ж насправді відбулося в Птичі цими днями? Розповідь місцевої жительки»; 3. «Хор духовенства Рівненської єпархії «Анафора» організував у Покровському соборі вечір колядок»; 4. «Вітання протоієрею Леоніду Поліщуку»; 5. «Навіть в час Різдвяних свят Московський патріархат продовжує провокації у Птичі»; 6. «Архієпископ Іларіон очолив Різдвяне богослужіння (фото та відео)»; 7. «Напередодні Різдва Христового архієпископ Іларіон очолив Всенічне бдіння у Свято-Покровському кафедральному соборі».

За період від 6-го до 11 січня жодних матеріалів, які стосуються Христа, богословських роздумів про Його Втілення від Діви Марії чи історії Свята Його Народження. Можливо, пан Ейсмонт писав про Різдво Христове на своїй сторінці у Фейсбуці?

Однак, і тут нас чекає розчарування. Серед 15-ти публікацій, датованих від 6-го по 11 січня ми знаходимо: П’ять публікацій про СПЖ, одну про УПЦ, одну про РПЦ, дві про єврейське походження деяких радянських пісень, одну про якогось священика в цікавій шапці, одну про зустріч у супермаркеті зі священиком УПЦ, одну цитату з апостола Павла, одну про ГУЛАГ, одну жартівливу, і одну офіційно-протокольну.

Основну увагу у різдвяні дні пан Ейсмонт присвятив СПЖ, УПЦ та РПЦ. Хіба не дивно, що на сторінці людини, яка називає себе священиком ми не побачили хоча б привітань з Різдвом, або роздумів про народження Боголюдини. Звинувачуючи інших в тому, що вони замало говорять про Спасителя, пан Віталій не говорить про Нього зовсім.

photo.jpg


Показово, що ситуація «скромного» замовчування про Христа зустрічається не тільки на офіційному сайті Київського патріархату, на сайті його Рівненської єпархії. І не тільки Віталію Ейсмонту не цікавий Господь. Загляньте на сторінку речника УПЦ КП Євстратія Зорі. Заголовки його публікацій під час Різдвяних святок більш ніж красномовні: «Розповідь про те, як для російської картинки заїжджі "паломники" влаштували у Птичі провокації»; «Митрополит Онуфрій за 4 дні до свята Різдва розповідав у інтерв'ю, що очолювана ним Церква єднає Крим з Україною»; «Карго-культ "цивілізованого світу»; «Митр. Онуфрій таки став політиком? Еволюція поглядів»; «На відверту неправду немає вже сил мовчати: УПЦ МП під проводом м. Онуфрія єднає Україну? Тоді Янукович – президент, а Путін – миротворець».

6-го січня він розмістив у себе світлину з написом «З Новим Роком та Різдвом Христовим», а пізніше – двохвилинне відеопривітання з Різдвом для Чернігівського обласного телебачення. Небагато, як для речника конфесії, що називає себе православною.

Можна згадати ще одного «улюбленця» СПЖ Луцького митрополита УПЦ КП Михайла. Наприклад, у програмі «Людина духовна». Він згадує колядки, кутю та сімейні святкування колядок та куті. Цілий митрополит (на хвилиночку!) заявляє, що у першу чергу для нього Різдво – це можливість зібратися родиною! Ну, а чудо Боговтілення – це вже таке…

Zinkevich.jpg


Можна було б ще довго продовжувати моніторинг різних ресурсів УПЦ КП. Але практично скрізь ми зустрінемо політичні, а не духовні роздуми і новини. Якщо ж хтось хоче дійсно православних та глибоких текстів, доводиться заходити на СПЖ. Ми дуже раді, що нас читають не тільки ті люди, які перебувають у лоні канонічної Матері-Церкви, але й ті, хто заперечують її. Маємо зухвалу надію, що, читаючи наші статті та проглядаючи наші новини, гонителі та розкольники стануть хоча б на один подих ближче до спасіння. Нехай Господь вкаже їм вірну дорогу.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus