"Митрополита" УПЦ КП Михаїла Зінкевича спіймали на брехні


Очільник Волинської єпархії УПЦ КП публічно збрехав про ситуацію в Залухові

16 листопада очільник Волинської єпархії УПЦ КП митрополит Михаїл (Зінкевич) прокоментував ситуацію навколо Свято-Михайлівського храму в селі Залухів, що на Волині. Нагадаємо, що 14 листопада прихильники «Київського патріархату» разом з «Правим сектором» намагались увірватись в приміщення сільського храму.

Однак версія керуючого Волинською єпархією УПЦ КП залишається далекою від істини. Зокрема сайт Волинської єпархії УПЦ КП процитував свого очільника, повідомивши, що: «Ще 20 років тому в цьому населеному пункті зареєстровано громаду Київського Патріархату, яка будувала храм. «Але людей обманули – і освячував церкву представник Московського». – зазначає владика».

До нас потрапили документи, які напряму спростовують поширену очільником Волинської єпархії УПЦ КП інформацію і доводять неправдивість його свідчень. Одним з подібних доказів є свідоцтво про державну реєстрацію Свято-Михайлівської релігійної громади Української Православної Церкви села Залухів, датований 1993-м роком. Між іншим, в цьому ж році було збудовано і сільський храм, що вказує на те, що і храмові і релігійній громаді УПЦ села Залухів 22 роки.

Що ж до реєстрації в селі громади УПЦ КП, - вона відбулась не раніше 1996-1998 років, тобто їй лише близько 17-ти років, а не 20, як про це сказав Зінкевич. Про це свідчить копія розпорядження про реєстрацію статутів релігійних громад Волинської обласної державної адміністрації за 9 червня 1998-го року. В цьому ж документі зазначено наступне: «…зареєструвати статут релігійної громади Української православної церкви – Київський патріархат с. Залухів Ратнівського району, вилучивши з графи «адреса парафії» слова «Свято-Михайлівська церква». Тобто, релігійну громаду УПЦ в селі Залухів однозначно було зареєстровано раніше, і ще до реєстрації в селі громади «Київського патріахату» перші вже кілька років молились у Свято-Михайлівському храмі села.

Також вартим уваги є «Звернення віруючих УПЦ села Залухів і ін. сіл сільської Ради Ратнівського р-ну Гірниківського благочиння», в якому місцеві мешканці звертались до тодішнього керманича Волинської єпархії УПЦ КП Якова Панчука з проханням «… для миру в селі нереєструвати громади своєї церкви Київського патріархату в с.Залухів, так як ми всім серцем належимо Матері Церкві, яку визнає весь світ». Далі мешканці села Залухів пишуть: «Лиш деякі люди, а їх небагато зробили колотнечу в селі, але ми їх не підтримуємо».

Думається, що такий лист, в кінці якого було зібрано велику кількість підписів, дає вичерпну картину щодо появи та існування громади УПЦ КП в селі Залухів. Та залишається незрозумілим, про яке «захоплення Московським Патріархатом» говорить очільник Волинської єпархії УПЦ КП митрополит Михаїл (Зінкевич)? Цікаво також, чому керманич Київського патріархату на Волині не помітив візиту «Правого сектору» в село Залухів 14 листопада? Невже автобус та 10 автівок з представниками цієї організації випали з поля зору митрополита? Чи можливо саме їх він називає «громадою» УПЦ КП в селі?

Так чи інакше, факти про зародження та існування в Залухові громади УПЦ КП абсолютно не співпадають з тим, про що говорив очільник цієї релігійної організації у Волинській області, виправдовуючи спробу захоплення місцевого храму його підопічними 14 листопада. Між іншим, варто зауважити, що практика реєстрації «Київським патріархатом» неіснуючих громад є доволі поширеною, оскільки в багатьох населених пунктах, де люди переважно відносять себе до Української Православної Церкви, УПЦ КП про всяк випадок реєструє свої громади, які існують лише на папері, а активізуються в сприятливий для цього час.   

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

В жизни человека существуют два самых важных дня: день, когда он родился, и когда понял, зачем.

Архив

Система Orphus