Немає чим аргументувати? Звинуватимо у непатріотичності!

Вчорашній ефір «17 каналу», присвячений подробицям міжконфесійного конфлікту на Тернопільщині, дуже яскраво ілюстрував, що відбувається у міжцерковних відносинах в Україні насправді.

Від УПЦ події та передумови сутичок у Катеринівці коментував священик Георгій Прокопчук, чий приход знаходиться у тридцяти кілометрах від місця конфлікту. Він зрозуміло та аргументовано пояснив ведучим й аудиторії, що до бійки призвели кілька місяців агресії, звинувачень, провокацій та обманювання, і вибух 21 вересня був лише проривом того, що триває вже не один тиждень.

Протоієрей Георгій Прокопчук спростував усі міфи, котрими спіймані «на гарячому» представники УПЦ КП та «Правого сектору» встигли розповсюдити як «незаперечну істину» за ті кілька днів, що минули після бійки у Катеринівці. Після додаткових пояснень настоятеля храму УПЦ о. Сергія Гладуна принципових питань вже не залишалось.

Однак співбесідник в обговоренні, представник УПЦ КП у Тернопільській області протоієрей Євген Заплетнюк, очевидно, не маючи вагомих контраргументів, заявив для початку, що документація, котрою УПЦ підтверджує своє право користуватись катеринівським храмом, «вже не є дійсною», оскільки ухвалена ще за радянських часів. Коментувати інші безапеляційні «правові» доводи Київського патріархату, напевне, вже немає потреби.

Найцікавішим особисто для авторки цих рядків стало те, що священик УПЦ КП традиційно звів суперечку до демагогії, звинувативши вірян УПЦ у тому, що вони не є… патріотами. Дослівно – «вони не знають історії, мови України», і те, що отець Георгій та отець Сергій опонували йому українською, напевне, ніяк не суперечить картині світу «патріотів».

На відео з Катеринівки добре видно жительку сусіднього села, прихожанки Свято-Георгіївської громади УПЦ, яка віднедавна є касиркою у цьому православному осередку.

Саме ця поважна жінка тривалий час, до відома пана Заплетнюка, вивчала історію будівництва храму у Катеринівці. Вона працювала у бібліотеках, архівах, збирала інформацію про майстрів, про те, як тривало будівництво, коли його завершили, як прожила всі ці майже сто років православна громада села.

Напевне, всі ці дані не є історією Тернопільщини у баченні речника Київського патріархату? Не будемо задавати питання, яку сторінку саме вони вписали в життя області. Це добре видно на відео, це чути у коментарях людей, які постраждали від штучного роздування конфлікту у селі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Идет православный по пустыне и вдруг встречает льва. Падает на колени и молится: «Господи, сделай так, чтобы этот лев стал православным!» Тут лев встает на задние лапы, правой передней осеняет себя крестным знамением и начинает молиться: «Очи всех на Тя, Господи, уповают, и Ты даеши им пищу во благовремении...»

Архив

Система Orphus