Людей били кийками й добивали на землі - як відбувалось захоплення храму УПЦ в Катеринівці

21 вересня в селі Катеринівка Кременецького району Тернопільської області представники Київського Патріархату за підтримки загонів Правого Сектору захопили храм Святого Георгія Побідоносця Православної Церкви. Проникши до храму всупереч усних домовленостей, вони проголосили церкву своєю. Коли віряни УПЦ намагалися увійти до своєї церкви, ПС у камуфляжах та балаклавах разом з представниками Київського Патріархату відповіли брутальною агресією. Людей били кийками й добивали на землі.

За словами свідків, робітники МВС не тільки не захистили закон та безпеку вірян УПЦ, але й взяли учать в побоїщі. Деякі люди отримали важкі травми, серед них – струси мозку та переломи пальців рук. В наслідок сутички серйозно постраждало і потребували медичної допомоги близько 20 осіб з боку вірян УПЦ. 

Раніше місцева ОДА виголосила рішення (у законності котрого є великі сумніви) про почергове богослужіння двох громад в храмі Георгія Побідоносця, що належить УПЦ. Громада УПЦ відмовилися виконувати протиправне на їх погляд рішення. Таким чином на час судового розгляду обидві громади домовилися не заходити до середини церкви, а служити поряд із храмом. В понеділок, 21 вересня, на свято Різдва Пресвятої Богородиці, громада КП порушила домовленості. 

Під час захоплення храму бойовики ПС намагалися силою занести до свого автомобіля сторожа храму, а також вдерлися на територію приватного будинку однієї з вірянок УПЦ. Коли на ґвалт та заклики про допомогу зібралися віряни УПЦ, Правий Сектор та представники КП зайняли оборону всередині храмової огорожі, а з храму стали чутні звуки роботи електроінструментів – загарбники барикадувалися. Нікого з вірян УПЦ не пропускали до середини храму. Настоятеля храму, отця Сергія, що переймався за долю церковного майна, також. Міліція, що прибула на місце подій, замість того, аби протидіяти правопорушенням з боку ПС та припинити провокацію, зайняла оборону довкола церкви. Як кажуть свідки, працівники МВС опинилися в спільних рядах разом із бойовиками ПС. Вони дружньо спілкувалися. 

Тим часом довкола церкви зібралося до двох сотень обурених вірян з числа місцевих жителів, мешканців довколишніх містечок та паломників. До церкви приїхали й молоді семінаристи з Почаєва, аби підтримати братів. Це були зовсім юні хлопці, у котрих зі зброї були – лише хрести на грудях та псалтири у руках. Разом з вірянам вони почали співати молитиви, пройшли хресним ходом довкола церкви. Коли віряни знову спробували пройти на територію церковного подвір’я, опоненти вдалися до жорстокої агресії з використанням кийків. Люди у камуфляжі та селяни з КП накинулися на семінаристів та своїх односельців, почалася сутичка, котра перетворилася на побиття неозброєних вірян воєнізованими формуваннями. Найбільш вразила поведінка міліції та загону Нацгвардії (за деякими даними, тербат «Тернопіль»): це була навіть не бездіяльність а пряма допомога бойовикам ПС у побитті громадян України. Постраждало близько 20 осіб, серед них декілька лежать у лікарнях з тяжкими травмами голови та переломами. 

«Я не знаю, як жити! Я боюся повертатися додому, боюся ночувати вдома. Це було побоїще, неозброєних людей, жінок, молодих семінаристів, хлопців по 16 років просто забивали. Ми жінку витягували всю в крові. І міліція нічого не зробила, аби нас захистити. Навпаки, браталася з Правим Сектором. Як це можливо?! Нас ніхто не захищає! Вони вдерлися до мене додому, вони били людей кийками, обзиваючи сепаратистами та москалями! За що? За те, що я тут народилася й 70 років живу?! Це не та Україна, яку ми чекали всі ці 25 років!», - Олена Миколаївна Козицька, мешканка села Катеринівка, пенсіонерка, потерпіла.

«Це був чоловік у камуфляжі, місцевий. Він сказав до мене зі злістю «Скільки ви тут ще будете, москалі, ходити!» схопив мене за бороду і смикнув із силою, так що чи не половина лишилася в його руці. Те що робилося, я не знаю, як це назвати. Віряни зараз лежать по лікарнях побиті, з переломами. Я не міг уявити, що у людях може бути стільки ненависті до ближнього», - Протоієрей Георгій Казмірук, свідок подій у Катеринівці.

За нашими даними, УПЦ та потерпілі подають колективний позов до суду що до дій ПС, УПЦ КП та бездіяльності міліції.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

В жизни человека существуют два самых важных дня: день, когда он родился, и когда понял, зачем.

Архив

Система Orphus