Громада УПЦ на Дніпропетровщині заявляє про небезпеку рейдерської атаки на храм

11 вересня, у день Усікновіння чесної глави святого пророка і Предтечі Іоанна Хрестителя, урочиста служба у Свято-Миколаївському храмі села Чумаки, що на Дніпропетровщині, може виявитись приводом для рейдерської атаки на храм. Православна громада вже виступила з публічним зверненням, у якому просить владу та людей про захист і допомогу.

Як пояснює благочинний Жовтоводського округу Криворізької єпархії УПЦ отець Олександр Пономаренко, рейдерську атаку ініціює народний депутат Україні Юрій Береза. Протягом останнього часу увагу новітніх феодалів прикув ще й новенький відроджений православний храм.

Як вже заведено у церковних рейдерів, громаду для початку залучили до так званого «опитування» про прихильність до конфесії. Традиційно в людей просто питають, чи вони «за українську церкву або за ворожу московську», пересмикуючи назви церков і не вдаючись у роз’яснення, що саме мається на увазі. Втім, насправді жодної підтримки УПЦ КП у цій місцевості взагалі немає, і люди нічого не хочуть міняти, проте горою відстоюють свого священика Івана Юсиповича, поважну та шановану людину.

Чого варто очікувати на найближчу урочисту службу у цьому храмі? Навряд у навколишніх селах знайдеться хоча б два десятки вірян Київського патріархату. Як свідчить отець Олександр, навіть на архієрейські богослужіння тут збирається максимум 15 чоловік, а зазвичай у єдиній культовій споруді УПЦ по неділях буває до десяти віруючих.

Жителі округи абсолютно не сприймають ідею «переходу» парафії під крило Київського патріархату та збираються відстоювати свій храм усіма законними методами. Очевидно, ілюзій стосовно намірів народного депутата не має ніхто. А Свято-Миколаївський храм – особливий не тільки для мешканців села Чумаки, а й для всього благочиння та єпархії, адже колись, ще коли до її складу входив Дніпродзержинськ, для відновлення цієї культової споруди збирали кошти всі парафії.

Втім, зі слів благочинного, рейдери не надто цікавляться тим, які у людей права на цей храм. Більше того, сам народний депутат недвозначно погрожував не лише очільнику Свято-Миколаївської громади, а й священику Володимиру Каміні, який править службу Божу у сусідньому селі. З невідомих причин дії Юрія Берези – депутата, та тепер і церковного рейдера, стали підтримувати і двоє з місцевих фермерів, В. Байсар та С. Жидко.

Відеозапис звернення Свято-Миколаївської громади села Чумаки П’ятихатського району, Дніпропетровська область.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus