Керівництво Тернопільської ОДА відмовилось виконувати рішення суду щодо заборони перереєстрації громади УПЦ

Хто відповідатиме за подальше посилення та загострення міжконфесійного конфлікту у селі Колосова Кременецького району, що на Тернопільщині? 04 вересня у ході візиту громади УПЦ до Тернопільської ОДА обласне керівництво офіційно відмовилось від того, щоб скасувати чи бодай призупинити своє незаконне рішення про перереєстрацію Свято-Іоанно-Богословської громади УПЦ у селі Колосова на «близнюка» з Київського патріархату.

При цьому обласні керманичі, зокрема, заступник директора департаменту, начальник управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький, зневажили письмові рекомендації районної влади, сільської ради та, головне, рішення Кременецького районного суду, яке за дві доби до незаконної перереєстрації однозначно забороняло робити будь-які кроки у цьому напрямку.

Чи можна припустити, бодай теоретично, щоб чиновник, котрий особисто курував цими підкилимними махінаціями, міг не знати, яке рішення по цій справі винесла судова влада? Припустимо, що так. Адже рішення суду було готове 26 серпня 2015, а реєстрацію провернули в п’ятницю, 28 серпня. При цьому через канцелярський реєстр в адміністрації судовий документ пропустили лише 31 серпня, після вихідних.

Аргументуючи цим, Ігор Кульчицький недвозначно пояснив, що рішення суду по справі – йому не указ. Очевидно, визнаючи, що документ зареєстрований в ОДА, пан заступник з якихось причин просто не усвідомлює, що офіційно відмовляється взяти до уваги рішення суду, що є, у свою чергу, протизаконною дією.

{gallery}0001_photo/2015/09/05/rec1::::2{/gallery}

Ймовірно, що вже з наступного понеділка громада УПЦ Колосової вчергове подаватиме до суду, на цей раз – за самоуправство та невиконання судового рішення з боку обласної влади. Однак прихожанам парафії, чиє право власності на храм зараз намагається скасувати обласна влада, не виключено, доведеться пережити дуже ризиковані вихідні, адже претендентам на їхній храм на нетривалий час дістався на руки хоч і «фількін», але папірець, який фактично дає індульгенцію на силове захоплення сільського храму.

Хоча в коментарях для ЗМІ новопризначений очільник новонародженої громади УПЦ КП запевняє, що в цю неділю не збирається захоплювати культову споруду, очевидно, що чекати чергового рішення суду на користь УПЦ ніхто не буде. Надто брутально кидались на опонентів, не соромлячись ані відеозапису, ані присутності охоронців, його новонавернені парафіяни, які цього дня пресували своїх односельчанок ще на початку їхнього виїзду на Тернопіль.

Джерело: pro.church.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Читаю сыну (4,5 года) Мойдодыра:

– И в ванне, и в бане, всегда и везде – вечная слава… – делаю паузу, чтобы он продолжил.

Сын выдает:

– Богу.

Архив

Система Orphus