Тернопільська ОДА використовує радянські методи боротьби з Церквою

28 серпня на свято Успіння Богородиці керівництвом Тернопільської ОДА підписано розпорядження про внесення змін до статуту громади УПЦ на честь апостола Іоанна Богослова в с. Колосова Кременецького р-ну на Тернопільщині. Згідно цього рішення релігійна громад УПЦ змінює конфесію і перетворюється в громаду УПЦ КП.

Цьому передував тривалий конфлікт, який спровокували гастролери з місцевого осередку «Правого сектору». Вояки з весни стали навідуватися до села, агітувати за перехід релігійної громади в «Київський патріархат», провокуючи між селянами міжрелігійну ворожнечу. Однак, значна частина жителів Колосової не захотіла переходити в розкол.

Коли ж задумка провокаторів з «Правого сектору» не вдалася, ті стали відкрито залякувати селян. Щонеділі до церкви з’їжджалися загони молодиків у камуфляжах та балаклавах, які навіть не приховували, що мають при собі палі, ножі та газові балончики. Кілька разів для залякування використовували навіть бійцівських собак без намордників. Місцева міліція за цим лише спостерігала зі сторони.

Однак, прихильники канонічної Церкви не поступилися, адже в них були всі документи, які підтверджували право громади УПЦ на храмове приміщення та земельну ділянку під ним. Вони пропонували опонентам з «Київського патріархату», щоб ті зареєстрували собі в селі громаду, а потім всім селом допомогти їм збудувати другу церкву, щоб не було між селянами конфлікту.

Як виявилось, провокаторам міжконфесійного конфлікту не потрібно було в с. Колоса громади УПЦ КП. Адже вони досі не подали заяви на реєстрацію такої громади. Їх мета – знищити сільську громаду УПЦ. Тому ініціатори конфлікту підробили документи і вимагали від Тернопільської ОДА внести зміни до статуту громади УПЦ таким чином, щоб прописати в ньому приналежність до «Київського патріархату».

Слід зазначити, що представники місцевої влади довго вагалися і не виносили жодного рішення. Адже «Київський патріархат» в с. Колосова не мав жодних юридичних підстав для претензій на культову споруду. Більш того, Кременецький районний суд від 26 серпня 2015 року ухвалив Іменем України:«Заборонити ТОДА приймати рішення про реєстрацію нової редакції статуту Релігійної громади «Парафія Святого Апостола Іоанна Богослова» с. Колосова».

Після відомих подій у Мукачевому «Правий сектор» перестав навідуватися до Колосової. Та все ж провокатори продовжували тиснути на місцеву владу з метою примусити перереєструвати статут релігійної громади. З цією ж метою вони навіть вдалися до блокування траси «Київ – Чоп». Як наслідок, 28 серпня, в самісінький день Успіння Богородиці, Голова ТОДА реєструє зміни до статуту громади УПЦ і тим самим її ліквідує, перетворюючи на громаду іншої конфесії. Окрім цього він подає позов до суду про відміну права власності релігійної громади на храм, з метою його повторної націоналізації. Адже перша націоналізація сталася відразу після приходу на Західну Україну Радянської влади.

Жителям Колосової, які виступають проти такого рішення, не лишається нічого іншого, як зібратися для пікетування Тернопільської ОДА, яке розпочнеться 4 вересня о 8:00. Селяни збентежені, адже маючи дозвіл ОДА, прихильники «Київського патріархату» вже найближчої неділі мають намір силоміць захопити храм і не пустити туди тих, хто роками його будував і молився в ньому.

Як видно, Тернопільська ОДА не підкорюється ані українським законам, ані українському суду. Тому такі дії можна розцінювати як неприхований сепаратизм.

Документи:

Ухвала про забезпечення (с.Колосова)

Ухвала про забезпечення (с.Колосова) 1

Ухвала про забезпечення (с.Колосова) 2

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Я молилась Богу, чтобы Он дал мне хорошего мужа. А мой муж не молился…

Архив

Система Orphus