Релігійний конфлікт на порозі Почаєва

Вчора великий Хресний хід з Кам’янця-Подільського на Почаїв дістався Тернопільскої області. Попри це свято віри та духу, ми вимушені говорити й про неприємні речі, що кояться на Тернопільщині. Село Катеринівка знаходиться в тому ж Кременецькому районі, що й свята Почаївська гора, на відстані всього лише 40 кілометрів. Проте близькість святині не рятує місцеву православну громаду від негативного впливу церковного розколу й протиправних посягань певних організацій.

Причина конфлікту у Катеринівці – не дуже добросусідські дії з боку місцевого осередку Київського Патріархату. Замість реєстрації своєї новоутвореної громади, вони подали заяву на перереєстрацію існуючої православної спільноти, що традиційно належала до Української Православної Церкви. Тим самим вони взялися вирішувати долю громади УПЦ замість неї.

Представники «патріотичної церкви» не тільки чинили психологічний тиск на своїх односельців, що лишилися відданими вірі батьків, але й принаймні двічі запрошували собі на допомогу бійців Правого Сектору. Невідомо з чиєї подачі діяли радикали, проте вони навідувалися до двору священника УПЦ з погрозами, а 21 червня вчинили провокацію: близько 40 бойовиків організації в камуфляжі та балаклавах зібралися біля воріт храму нібито для «підтримки порядку», хоча поряд вже були законні представники МВС. Тоді ворота були зняті з петель натовпом Київського Патріархату та Правого Сектору, а з батюшки зірвали хрест. 

В той день, обурені діями радикалів, віряни канонічної Української Православної Церкви не дозволили представникам Київського Патріархату пройти до храму, хоча й пропускали на територію біля нього. Втім, 12 липня активісти Київського Патріархату здобули свій реванш, заблокувавши ворота храму.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Я молилась Богу, чтобы Он дал мне хорошего мужа. А мой муж не молился…

Архив

Система Orphus