Архієпископ Никодим: Україна тоді встане з колін, коли ми станемо на коліна перед Богом

Воєнний конфлікт в Україні — штучний, вигідний політикам. Але неможливо ненависть перемогти ненавистю, кривду перебільшити кривдою, лише — правдою. Про це заявив архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим в інтерв’ю «Житомиру.today».

«Не у протистоянні здобувається мир, а в молитві», — підкреслив владика.

Він додав, що тільки любов перемагає ненависть, а добро перемагає все лукаве і нечисте. «Іншого закону в нас немає, і цей закон нам дав Господь. Це заповіді блаженства. "Блаженні ті, хто чисті серцем, бо вони Бога побачать. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне. Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас, і гнатимуть, і зводитимуть на вас усяке лихослів'я та наклепи — Мене ради. Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах"», — сказав керуючий Житомирською єпархією УПЦ.

Архієпископ Никодим запевнив, що є патріотом Української держави і любить свою мову, свій народ, молиться за мир у країні. А єпархія активно допомагає українським військовим та опікується дітьми загиблих воїнів. За його словами, більше 500 тисяч грн. Житомирська єпархія витратила на допомогу воїнам Української армії.

«Патріот — це той, хто вміє любити, а не той, хто має агресію, ненависть і лише руйнує. Щоб бути патріотом, не потрібно багато говорити, а більше робити. Господь буде судити по справах. І патріотизм заключається в любові, а не в ненависті», — зазначив владика.

На думку архієпископ Никодима, єдиний шлях до миру — жити за заповідями Божими.

«Кажуть: «Коли Україна встане з колін?» Україна встане з колін тоді, коли ми перед Богом станемо на коліна, коли ми перед Богом схилимо свої голови, коли ми будемо думати про свого ближнього — не лицемірно, а щиро, коли, нарешті, припинимо розділяти і властвувати, коли перестанемо воювати один із одним. Тоді все буде гаразд», — підкреслив він.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Батюшка спрашивает маленького мальчика:

– Мальчик, а ты молишься перед едой?

– Нет, моя мама хорошо готовит.

Архив

Система Orphus