Собор єпископів: УПЦ не відмовиться від частини України через політику

Собор єпископів УПЦ засудив спроби окремих політичних та суспільних сил України внести до церковного життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію. Про це йдеться у зверненні Собору, опублікованому на сайті Синодального інформаційного відділу УПЦ.

«Ми засуджуємо спроби внесення політичної та націоналістичної ідеології будь-яких спрямувань в церковне середовище, оскільки місія Церкви полягає в проповіді Слова Божого людям усіх національностей і будь-яких політичних поглядів, про що говорить нам святий апостол Павел — для всіх я став усім, щоб спасти хоча б деяких (1 Кор. 9, 22). Церква не повинна мислити в категоріях політики чи геополітики, адже це є несумісним із ученням Святого Письма і природою Церкви», – йдеться у зверненні.

Також у зверненні наголосили на помісному характері УПЦ: «Помісний характер нашої Церкви вимагає від нас бути разом із вірними усіх регіонів нашої країни. Вважаємо, що труднощі, що переживає сьогодні наша Церква, багато в чому є наслідком саме такого універсального положення Української Православної Церкви».

«В лоні нашої Церкви перебувають в духовній єдності у Христі ті наші вірні, які в політичному, культурному, суспільному та інших проявах світського життя часто не можуть знайти порозуміння. Лише Церква здатна поєднати їх, і така місія можлива лише тоді, коли сама Церква буде вищою за інтереси світу цього і будуватиме своє земне служіння на Камені, Яким є Христос (пор. 1 Кор. 10, 4)», – також йдеться у зверненні.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus