Різдвяний фестиваль “Віфлеємська зірка-2016” зібрав майже 300 дітей-учасників

9-10 січня у Київській галереї «Соборна» відбувся ювілейний V Різдвяний фестиваль «Віфлеємська зірка-2016». Журналісти СПЖ побували на цій яскравій події, де протягом двох днів її учасники соборно прославляли Різдво Господа нашого Іісуса Христа мовою театрального мистецтва.

За словами керівника Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ Ксенії Зозулі, фестиваль був заснований у 2011 році з благословення нині почившого Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодана) і ось уже п’ять років поспіль сприяє культурному і духовному розвитку дітей та молоді на основі традицій та культурної спадщини Української Православної Церкви. Пані Ксенія також зауважила, що “Одна з основних цілей і мета фестивалю – щоб діти побачили і відчули, що добро є і добро завжди переможе, не дивлячись ні на що”.

Діти на сцені

У перший день відбулося урочисте відкриття. А напередодні була молитва за здоров’я дітей та мир в Україні.

Свою творчість та різдвяні молитви принесли сюди колективи музичних шкіл столиці, юнацькі театральні студії, учні недільних шкіл. Всього у фестивалі взяли участь майже 300 дітей віком від 5 років і старше. А серед глядачів були найближчі: батьки та друзі конкурсантів.

в залі

Особливе місце у процесі цього захоплюючого творчого змагання займають члени журі, на яких покладена відповідальна місія прийняття рішення про вибір переможця в кожній номінації. Члени журі фестивалю – професіонали своєї справи. Вони представляють всі напрямки конкурсних днів: діячі культури та мистецтва, шоу-бізнесу, музикознавці, заслужені працівники культури України. А всі роки очолює поважне журі народний артист України, знаний актор і телеведучий Володимир Талашко.

Талашко.JPG

У розмові з кореспондентом СПЖ Володимир Дмитрович сказав: “Такі фестивалі завжди на користь не тільки дітям, а й нам, дорослим. Ми, люди мистецтва, присутні тут члени журі дбаємо про те, щоб разом з вірою у Бога, через пісню, через слово, і Боже, і просто слово, діти з перших кроків свого життя ставали ближче до нашого Спасителя, до батька, до матері, до своєї батьківщини, до мови. Я дуже радий, що вже багато років я в складі цього журі. Ми дуже доброзичливо, але і відповідально ставимося до всіх, хто виходить на сцену. Керуватися будемо любов’ю. Хотів би побажати і дітям, і вихователям, і вчителям щасливого нового року, з Різдвом, наснаги всім, нових злетів творчих, а головне – віри та любові до ближнього і до всіх людей”.

А на запитання, коли святкування Різдва запам’яталося йому найбільше, Володимир Талашко відповів, не замислюючись: “Найкраще на Різдво мені було отут, разом з ними, у цьому великому дитячому колі. Адже так приємно в оточенні дітвори і самому відчути себе молодим”.

спектакль.JPG

А далі у християнські цінності поринають і старші, і зовсім маленькі. Одні – на сцені. Інші – в очікуванні хвилюючого моменту. Їх откровення, в результаті, порадували і членів журі, і глядачів, подарувавши всім незабутній різдвяний настрій. Особливо вражали веселі колядки та різдвяні вертепи конкурсантів. Діти зуміли виразно донести значення свята Різдва Христового, звеличити красу та багатогранність створеного Богом світу. Та не тільки на малечу зійшло світло Віфлеємської зірки. Від виступів у захваті було і журі. Спочатку і до кінця фестивалю метри української культури гаряче сперечалися, хто кращий і в якій номінації.

діти

Разом з усіма присутніми дружними оплесками вітали виступи на сцені галереї хор Свято-Ольгинського храму “Православні дзвіночки”, юних акторів київського театру “Інтеграл”, хор “Воскрєсєніє” недільної школи Свято-Іллінського храму, хор молодших класів “Сяйво” столичної музичної школи №33 та інших учасників. А після завершення кожного виступу всі конкурсанти дитячих творчих колективів на сцені одержували від організаторів фестивалю різдвяні подарункові набори.

хор

10 січня після завершення конкурсної програми визначалися з переможцями в 9 номінаціях фестивалю. Вимогливе журі оцінювало кращий духовно-просвітницький виступ, вирішувало, у кого кращі костюми, хто був найкращим актором і співаком, а також оцінювалася режисерська робота і музичне оформлення виступів.

Вибирало журі і зірочку фестивалю. Проте, забутим не залишився ніхто. Кожен з 18 колективів-учасників отримав подяку, а переможці були нагороджені пам’ятними дипломами.

виставка

Особливого святкового новорічного колориту надала фестивалю розгорнута у приміщенні галереї “Соборна” виставка дитячих малюнків “Наше Різдво-2016”.

виставка-1 

 Свої таланти продемонстрували більше півтисячі дітей віком від 6 до 16 років – вихованці столичних недільних шкіл, дитячих будинків, шкіл-інтернатів, учні дитячих шкіл мистецтв і будинків творчості Києва.

виставка-2 

Врешті, ювілейний V Різдвяний фестиваль «Віфлеємська зірка-2016» перетворився на яскраву та незабутню подію, яка об’єднала дітей та дорослих навколо одного з найбільших християнських свят – Різдва Христового.

Використані фото Духовно-просвітницього центру Кафедрального собору УПЦ.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus