Справу щодо міжконфесійного конфлікту у селі Пилипець розглянуть у суді 3 лютого

3 лютого у Закарпатському окружному адміністративному суді розглядатимуть позов Української Православної Церкви стосовно неправомірної перереєстрації громади УПЦ у селі Пилипець Міжгірського району. Про те, що у суді визначилися з датою розгляду справи, повідомив Спілці православних журналістів секретар Хустської єпархії УПЦ протоієрей Іван Розман.

Зі слів священнослужителя, у позові йдеться, що «перехід» до Київського патріархату, а фактично – звичайне захоплення храму УПЦ, відбувся з порушеннями статуту громади. Відтак, навіть реєструвати нову громаду, тим більше – перереєстровувати осередок УПЦ на громаду Київського патріархату реєстраційна служба не мала права.

Відповідно до статуту громади на честь Різдва Пресвятої Богородиці, яка зараз відстоює свої права у судовому порядку, подібні зміни мали б відбуватися з відома та погодження єпархіального керівництва. Оскільки збори парафіяльного активу, який самовільно «перевів» всю громаду до Київського патріархату, відбулись із порушенням статуту, УПЦ оскаржила факт неправомірної перереєстрації у суді. Таким чином, у Хустській єпархії захищають інтереси вірян села Пилипець, які висловили свою підтримку УПЦ у цьому конфлікті. Таких у селі – не менше 160 чоловік.

Поки що це єдина громада УПЦ на Закарпатті, якій довелось відстоювати свої права та майно від зазіхань Київського патріархату. Нагадаємо, у вересні несподівано для всього села та єпархіального керівництва обласна влада перереєструвала громаду УПЦ у Пилипці на осередок УПЦ КП.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus