Громада УПЦ запропонувала компроміс для виходу з конфлікту у Птичі

21 грудня у Рівненській ОДА відбулось засідання ради оборони області з приводу ситуації, яка склалася у селі Птича Дубенського району, де триває міжконфесійний конфлікт.

В.о. благочинного Дубенського благочиння Рівненської єпархії УПЦ протоієрей Анатолій Богданов озвучив позицію Свято-Успенської парафії села Птича.

Серед пропозицій прозвучало: "Погодитися на будівництво нового храму для КП, в якому вони будуть згодом здійснювати богослужіння. Громада УПЦ бере на себе зобов'язання допомогти їм у цьому", а також "Як компроміс громада Української Православної Церкви погоджується надати громаді УПЦ КП церковний будинок для проведення своїх релігійних потреб на період будівництва".

З представників влади підсумки засідання прокоментував перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський.

"Я би хотів розділити це питання на дві речі. Я розумію, що для врегулювання вказаного конфлікту в першу чергу повинні б були домовитись представники двох єпархій. Конфлікт маємо майже рік. Домовленостей зі сторін єпархій не маємо і на даний момент. Яким чином врегулювати вказаний конфлікт? Є друга складова. Ми не можемо собі дозволити, щоб у Рівненській області була найгарячіша точка стосовно міжрелігійних конфліктів. По цьому питанню була бесіда з усіма представниками силових структур, яким чином забезпечити спокій в області. Повірте, по цьому питанню вживаються всі можливі дії представниками правоохоронних органів", - сказав Юрій Приварський.

"Розглядались петиції двох патріархатів і я повторю, що між представниками двох єпархій спільної позиції знайдено не було", - додав він.

Також свій коментар надав голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк.

"Сьогодні ми маємо не допустити сутички між двома громадами. Це основне, що я, як представник влади, маю зробити", – підкреслив він.

 

 

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

На экзамене в семинарии:

– Какая заповедь была дана прародителям в Раю?

– «Плодитесь и размножайтесь!»

– Как-как?

– «В поте лица своего».

Архив

Система Orphus