У Софії Київській відмітили 25-річчя внесення святині до Списку ЮНЕСКО

11 грудня на Софійській площі у Києві та на території Національного заповідника «Софія Київська» відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 25-річчя включення Собору Святої Софії та Києво-Печерської Лаври до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив кореспондент СПЖ.

В рамках відзначення цієї ювілейної події у музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбулося відкриття великої спільної фотовиставки, організованої Національним заповідником «Софія Київська» та Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником.

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, спілкуючись з журналістами відзначила, що у 1990 році Софійський собор як і Києво-Печерська лавра став першим занесеним до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пам’ятником архітектури на території України.

kukovalska.jpg


Подію також прокоментував генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина.

«Потрапити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – це дуже велика честь. Завдяки внесенню до цього списку Лаври і Софії Київської 25 років тому, вперше світовій спільноті було представлено розмаїття і багатство нашої культури», - відмітив пан Любомир.

«З приємністю можу сказати, що кияни і гості міста хоч сьогодні можуть прийти до нас і відвідати виставку «Відроджені скарби Києво-Печерської Лаври», де представлено матеріали по тих об’єктах Лаври, які після реставрації отримали друге життя», - наголосив Любомир Михайлина.

Історична довідка. Собор Святої Софії був збудований в ХІ столітті. Символом храму є величезна мозаїка "Богоматір Оранта", яка вважається покровительницею української столиці.

В Києво-Печерській лаврі написав «Повість минулих літ» Нестор Літописець. В ХІ столітті монастир став оплотом християнства на території Руси. Зараз у лаврському Національному заповіднику знаходиться більше 40 церковно-архітектурних пам’яток.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Юмор

Пощусь зело. Молюсь отменно,

Стяжал большую благодать.

И лишь одну имам проблему –

Своих грехов мне не видать.

Архив

Система Orphus