Протоієрей Миколай Данилевич: в УПЦ КП не вистачить монахів, щоб заселити Лавру

Ініціатива з передачі Києво-Печерської Лаври до Київського патріархату, петицію про яку опублікували на сайті Київради, нічого, окрім розбрату, Україні не принесе. Про це журналісту СПЖ сказав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв‘язків УПЦ, протоієрей Миколай Данилевич.

«Лавра – це діючий чоловічий монастир. І її передача так званому Київському патріархату неможлива хоча б тому, що в цієї конфесії немає достатньо монахів для того, щоб її просто заселити. Згідно з останніми даними в так званої УПЦ КП є лише 221 монах. При тому, що в Лаврі зараз проживає близько 250 монахів, а загалом в Українській православній церкві по всій Україні близько 5 000 ченців. Я вже не згадую про понад 300 студентів Київських духовних шкіл, які проживають на території Лаври. Таким чином, щоб заселити лише одну Лавру так звана УПЦ КП вимушена буде зібрати всіх своїх монахів зі всіх монастирів», – пояснив священик.

Священик наголосив на тому, що будівлі Києво-Печерської Лаври належать частково державі, частково – Українській Православній Церкві, а УПЦ – це цілком українська структура. «Наш центр – у Києві. Всі наші парафії, семінарії, монастирі та інші установи зареєстровані як юридичні особи і знаходяться у правовому полі України. Ми маємо як права, так і обов’язки і відповідальність перед законами України. Тому всі маніпуляції щодо нашої юридичної залежності від іноземних структур не витримують жодної критики», – сказав отець Миколай.

«У відповідь на ці провокації ми могли б зараз запустити петицію з вимогою повернути нам Володимирський собор – нині кафедральний храм УПЦ КП. І повірте – набрали б необхідну кількість підписів серед віруючих УПЦ взагалі і Києва зокрема, перш за все серед тих, хто ходив в цей храм до розколу. Однак, хотів би нагадати, що коли в 1992 році Блаженніший Митрополит Володимир тільки приїхав до Києва і з хресною ходою та масою віруючих йшов до Лаври, то хода проходила повз Володимирський собор. Були такі віряни, які пропонували захопити собор прямо під час ходи. Але Блаженніший суворо заборонив це робити. Наша Церква існує заради людей, а не заради стін і статистики. І несе українцям мир духовний, а не розбрат. Керівники держави і суспільно значимі люди в країні мають сказати своє вагоме слово і запобігти штучному нагнітанню релігійної ворожнечі між українцями», – наголосив протоієрей Миколай.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus