8 грудня – День пам’яті святого Климента Римського в «Київському Єрусалимі» (АНОНС)

7-8 грудня у Києві святкуватиметься День пам’яті св. Климента Римського у храмі Преподобного Феодора Освяченого на Лук’янівці.

У програмі свята – семінар, присвячений постаті священномученика Климента, передача Антимінсу 1829 року, святкові Богослужіння та екскурсія в печерний храм св. Климента Римського.

DSC_0287.JPG


Історична довідка. «Київським Єрусалимом» називається храм Преподобного Феодора Освяченого в одному з районів Києва – Лук'янівці. У ньому в другій половині ХІХ століття була влаштована точна копія (по внутрішньому простору) Кувуклії – Гробу Іісуса Христа, що в Єрусалимі.

Ідея зведення точної копії Кувуклії належить відомому на той час історику і мандрівнику Турвонту Кибальчичу. Йому ж, крім Кувуклії, належить ідея улаштування в Київському Єрусалимі точної копії печерного храму на честь св. Климента Римського, що в Інкерманському монастирі.

Печерний храм св. Климента Римського був зведений в 1891 році, а вже в 1897 році в путівнику по Києву святині храму Феодора Освяченого і, зокрема, храм св. Климента Римського, згадуються як рекомендовані до відвідин.

Храм був зруйнований в 1930-ті роки. Нове життя святиня здобула завдяки археологічним розкопкам, проведеним у 2008-2009 рр. Інститутом Археології НАН України.

Програма свята:


7 грудня, понеділок

15.00 — Семінар на тему “Священномученик Климент, єпископ Римський, і рівноапостольний великий князь Володимир – просвітителі та хрестителі Київської Русі”.

Під час конференції відбудеться передача храму Антімінсу 1829 року. Він належав останьому священику Федорівського храму перед його зруйнуванням у 1935 році прот. Ісаакію Тарасевичу. І тепер його нащадками спеціально до престольного свята на честь свщмч. Климента Римського Антімінс передається до храму.

17.00 – Святкова Всеніщна

8 грудня, вівторок

7.30 – Водосвятний молебень в печерному храмі з Акафістом св. Клименту Римському

9-00 – Святкова Літургія.

По закінчені служби – святкова трапеза.

14-00 – екскурсія в печерний храм св. Климента Римского.

Адреса храму: м. Київ , вул. Овруцька , 7 ; тел. +38 ( 044 ) 483 2001 ; +38 ( 044 ) 483 2015, 483 44 04

Читайте також: Під прикриттям боротьби за сквер ВО Свобода прагне знищити громаду УПЦ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus