У селі Грибовиця новообраний сільський голова перевищив свої повноваження

Чергова провокація від Київського патріархату – так можна характеризувати недільні події у селі Грибовиця Іваничівського району, де незаконно замінили замки на Свято-Покровському храмі УПЦ та заявили, що «більше його не віддадуть».

Як стало відомо Спілці православних журналістів, 29 листопада у селі ініціювали «збори громади», результатом котрих стало неправомірне втручання представників районної влади та керівництва сільради у церковне життя громади УПЦ. Нагадаємо, починаючи від 20 вересня 2015 р., Свято-Покровський храм залишається опечатаним, а богослужіння громада проводить у будинку, в якому живе священик о. Ігор Маргіта та його родина. На якій підставі весь цей час храм залишався закритим, з’ясувати не вдалося, отож Київський патріархат пішов у наступ.

Власне, громада УПЦ КП, яка нині голосно претендує на храм УПЦ, зареєструвалась у селі тільки наприкінці серпня 2015 року, рівно за місяць до першого публічного конфлікту за церковне майно. А 21 вересня вони увірвались до храму під час богослужіння та вимагали від священика «перейти до УПЦ КП» або віддати їм церковні приміщення. За цим інцидентом відкрите досудове розслідування, причому зайнятись цією справою слідчих примусили через суд.

На зборах 29 листопада новообраний Грибовицький сільський голова Павло Степанець, перевищуючи службові повноваження, долучився до незаконної заміни замків на храмових дверях та знову опечатав їх. Зазначимо, що в атаці Київського патріархату на православний храм взяв участь і новообраний голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь, до чиїх службових повноважень однозначно вже не входить участь у рейдерських діях.

Як стало відомо, представники громади УПЦ КП нібито знову вимагають провести у храмі «інвентаризацію», заявляючи про можливі «пропажі». Це при тому, що районна комісія за їхньою ж вимогою інвентаризувала майно громади УПЦ ще 6 листопада 2015 року і жодної нестачі не виявила.

image.jpg

image(1).jpg

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus