Прес-конференція УПЦ у Рівному: Про захоплення церков ЗМІ повинні писати об'єктивно

Українська православна церква вперше стала ініціатором скликання 23 листопада у місті Рівному прес-конференції щодо міжконфесійного протистояння у селі Птича Дубенського району. До журналістів прийшли протоієрей Віталій Герлінський, секретар Рівненської єпархії, протоієрей Віктор Земляний, відповідальний за врегулювання міжконфесійних конфліктів та захисту прав віруючих у Рівненській області, ігумен Герман (Кулакевич), прес-секретар Рівненської єпархії, та Олег Денисов, правозахисник, голова НУО "Громадський правозахист".

Протоієрей Віталій Герлінський, звертаючись до представників мас-медіа, окреслив ситуацію із захопленнями храмів в області, назвавши Рівненщину епіцентром міжцерковного конфлікту: «Всі рамки беззаконня перейшов конфлікт в селі Птича Дубенського району. Там організувалася громада Київського патріархату. Згідно із законодавством України, вони мають на це право. Ми їм ніяких перешкод не чинили. Після реєстрації вони почали претендувати на храм Української Православної Церкви. Територіальною громадою був організований референдум, на ньому вони отримали більше голосів та намагаються перевести храм в свою юрисдикцію. 

Відбулося декілька судів, які не заперечили права власності громади УПЦ на цей храм. Але представники сільської та районної влади під тиском порушили державні закони, щоб винести рішення про почергове богослужіння. Не може сільська рада втручатися в життя церкви. В цю суботу та неділю представники Київського патріархату, мотивуючись рішенням про почергові богослужіння, проникли в наш храм та звершують там свою службу. Така ситуація у нас, громадян України, викликає занепокоєння».

Правозахисник Олег Денисов проаналізував юридичне підґрунтя проблеми.Протоієрей Віктор Земляний, відповідальний за врегулювання міжконфесійних конфліктів та захисту прав віруючих у Рівненській області підкреслив наступне:Відповідаючи на запитання журналістів, учасники конференції констатували, що ані правоохоронна система, ані виконавчі органи влади не чинять достатньо ефективних дій для припинення порушень по відношенню до парафіяльних громад УПЦ. Через це парафіяни вдаються до самозахисту, відстоюючи власні храми за допомогою доступних їм засобів.

Йшлося, зокрема, і про те, що у ЗМІ здебільшого упереджено і необ'єктивно подається інформація про боротьбу за місцевий храм двох сільських парафіяльних громад. Як говорили ініціатори прес-конференції, така ситуація не може тривати далі. Вже стає очевидним факт відсутності правових механізмів захисту. А перевагу в конфліктах отримують ті, хто користується грубою силою. 

На завершення прес-конференції її організатори заявили, що готові до відкритого діалогу. Вони звернулись до четвертої влади – засобів масової інформації, щоб вони надали якомога більшого розголосу конфлікту у с. Птича та подавали інформацію об'єктивно, і, таким чином, допомогли відновити справедливість.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Смирение не в том состоит, что ты сам себя называешь плохим. Смирение в том, чтобы не прибить ближнего, который тебе об этом сказал.

Архив

Система Orphus