Світлі світлини у київській Лаврі

Спілка православних журналістів виступила інформаційним спонсором і партнером  XVII  Міжнародної фотовиставки-конкурсу газети «День-2015». Вона триває у київській мистецькій галереї «Лавра». Журналісти СПЖ діляться далі своїми враженнями.

Без сумніву, знакова подія в культурно-мистецькому житті нашої держави щороку восени збирає і демонструє Україні найкращі світлини, як професійних фотохудожників, так і аматорів. Проте, разом з традиційністю, на фотовиставці «Дня» завжди присутня новизна. Нові люди,  приємні знайомства і зустрічі. А головне – нові учасники і переможці. І світлини… Цікаві, виразні, захоплюючі. 

GEDC0021.JPG

GEDC0035.JPG

GEDC0038.JPG

Фотовиставка доволі солідна – близько 200 учасників і понад 3200 знімків. Креативна група газети «День» їх вибирала в цьому у році з  майже  10000 світлин, надісланих на конкурс. Серед номінацій добре відомі – «Події», «Життя, як воно є», «Політика» і «Жанрове фото». 

GEDC0054.JPG

GEDC0062.JPG

GEDC0065.JPG

Нові номінації з’явились завдяки ініціативі міжнародній організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» за актуальними сьогодні темами: «Я реформую країну!», «Новий Донбас», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Окрім того, вперше цього року ми побачили прекрасні світлини із серії «Птахи водойм». Цей напрям підтримало товариство охорони птахів України. Також окрему увагу хочеться звернути на представлену досить широко церковну тематику.     

GEDC0014.JPG

GEDC0031.JPG

GEDC0128.JPG

GEDC0141.JPG

Ці світлини завжди особливі, вони привертають увагу якоюсь потаємною енергетикою. Адже насправді лише віра дає справжню надію в житті. 

Завжди цікава і несподівана номінація «Світ очима дітей». Знімки, зроблені ними, завжди яскраві і безпосередні.  Варто лише придивитися, щоб побачити всю багатогранну різноманітність життя України. Політичні фото про складні перемовини у Мінську переходять у напружені світлини з фронтового  Дебальцевого. 

Фото з війни – можливість побачити реалії країни, які не кожен може навіть уявити. Багато фотографій  і про долю вимушених переселенців. 

GEDC0139.JPG

GEDC0145.JPG

GEDC0126.JPG

GEDC0032.JPG

GEDC0034.JPG

Виставка, безумовно, потребує осмислення, адже так багато вражень і думок. Але найголовніше, що вона викликає надію і любов до життя. 

GEDC0089.JPG

GEDC0094.JPG

GEDC0113.JPG

GEDC0101.JPG

Найбільш хвилюючий і урочистий момент, на який всі очікували, звісно, нагороди та прізвище володаря Гран-прі та призу «Золотий День». Цьогоріч була і несподіванка. Найвищу відзнаку вперше за 17 років отримали двоє фотомайстрів. Руслан Канюка за роботу «Феміда опустила очі» та Михайло Марків за фото «Батьки системи». Останнє фото відразу з трьома українськими президентами було майстерно зняте автором у листопаді 2014 року з балкону Верховної Ради України.  А нагороду «Золотий День» отримав відомий український фотохудожник Олександр Клименко за роботу «Союзник». Проте, всі 350 світлин, представлені на виставці – це вже нагорода. 

GEDC0105.JPG

GEDC0108.JPG 

Свого переможця визначила і Спілка православних журналістів. Ним став 15-річний Василь Брода з міста Чортків на Тернопільщини. Під час урочистої церемонії йому було вручено від нашої організації цінний подарунок. На його світлині під назвою «Господар» зображене просте сільське подвір’я із задумливим селянином.

    GEDC0008.JPG

Фотографія воїстину сповнена гармонії і тонким авторським відчуттям композиції.  Це фото характеризує суворий оптимізм та життєздатну силу українців. До речі, СПЖ виявилась не єдиним партнером виставки-конкурсу в оцінці  роботи талановитого хлопця. Вона одержала ще одну нагороду від Посольства Швейцарії в Україні, яке також брало участь у визначенні найкращих фоторобіт.

А  подяка Спілці православних журналістів від редакції газети «День» за підтримку виставки, це, без сумніву, позитивна оцінка нашої співпраці. Вона триватиме і надалі.

Грамота.jpg

Міжнародна фотовиставка «День-2015» працюватиме в галереї «Лавра» до 15 листопада, а потім традиційно помандрує великими і малими містами України.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Смирение не в том состоит, что ты сам себя называешь плохим. Смирение в том, чтобы не прибить ближнего, который тебе об этом сказал.

Архив

Система Orphus