УПЦ: сім'я – це перша і головна ланка держави

9-13 листопада з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Покровському чоловічому монастирі в Києві працювала ІІ Всеукраїнська конференція керівників та співробітників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім'ї. Головні подробиці зібрання – у підсумковому матеріалі журналістів СПЖ.

GEDC0071.JPG


Синодальний відділ УПЦ у справах сім'ї зібрав у стінах монастирського духовно-професійного училища ім. преподобного Іоанна Дамаскіна майже 80 учасників із 42-х єпархіальних відділів УПЦ практично з усіх областей України. Перед початком роботи відбувся молебень у храмі на честь ікони Божої матері «Живоносне джерело».

001.JPG

За словами голови Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім'ї, Архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, головним завданням було підтримати роботу та розвиток відділів шляхом активного діалогу та обміну досвідом роботи з сім'ями між представниками єпархій та профільними фахівцями. Виходячи з цього, була складена і програма конференції, куди було включено проведення обов'язкових для всіх учасників навчальних лекцій, тренінгів та практичних занять по основних напрямках роботи. Наприклад, для того, щоб правильно діяти необхідно визначити: яку родину ми захищаємо, від чого та якими способами, і якою хочемо, щоб вона була. А головне – якою повинна бути українська родина у баченні Церкви?

GEDC0048.JPG

Для того, щоб зробити обговорення цих та інших важливих тем більш ефективним, організатори зробили наголос на проведення саме майстер-класів, які суттєво відрізняються від інших форм трансляції досвіду. Під час їх проведення священники мали змогу замість, скажімо, слухання тематичних доповідей, безпосередньо обговорити запропоновані теми і разом шукати и знаходити творчі рішення числених проблем у сфері сім'ї. Передусім йшлося про збереження духовно-морального стану і підтримку традиційних цінностей православної родини.

GEDC0014.JPG

Підкреслювалось, зокрема, що одним з основних принципів міцності сім'ї і стійкості сімейних стосунків є її релігійність, оскільки саме це консолідує членів родини. Релігійні сім'ї вбачають необхідність у збереженні традицій своїх предків і передачі їх наступним поколінням. А сім'я, в якій не переривався зв'язок з попередніми поколіннями, неодмінно буде міцною. 

GEDC0059.JPG

GEDC0063.JPG

На жаль, говорили священники і про те, що чимало сучасних сімей великого значення традиціям не надають. Відійшла традиція навіть шлюб реєструвати. І такі відносини чоловіка і жінки врешті призвели до того, що інститут сім'ї в Україні майже втратив свій вплив на суспільне життя. А якщо допустити деградацію сім'ї, то це неминуче призвде до деградації держави. У цьому зв'язку було дуже корисним для учасників конференції спілкування з протоієреєм Сергієм Савельевим. Як керівник місіонерського відділу Білоцерківської єпархії і тренер міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства», він провів тренінг за програмою «Ключові аспекти допомоги дітям, позбавленим батьківського піклування». Окремий її розділ був присвячений допомозі дітям, які пережили травму.

GEDC0086.JPG


Учасники конференції прослухали також навчальний курс «Християнська етика», переглянули та обговорили фільм про діяльність відділу у справах сім'ї Хмельницької єпархії. Неабиякий інтерес учасників конференції викликали майстер-класи «Ефективна інформаційна робота єпархіального відділу у справах сім'ї», а також «Організація загальноміських культурно-масових заходів».

GEDC0069.JPG

Величезний інтерес викликала доповідь “Повернення з простору Гамлета” ігумена Валеріана Головченка, настоятеля храму Святих новомучеників і сповідників на Лук'янівському цвинтарі і постійного ведучого молодіжної секції у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі. 

Ігумен Валеріан

Мова йшла про специфіку роботи з військовими, що повернулись з війни на сході країни та їх сім’ями. Розповідь вийшла дуже цікавою, адже ігумен Валеріан наводив приклади з життя, і давав конкретні професійні поради. На завершення виступу всі отримали диски з презентаційним матеріалом.

ієрей Андрій Пінчук

Яскравий приклад того, як в селі можна згуртувати навколо себе громаду задля добрих справ, продемонстрував ієрей Андрій Пінчук з Дніпропетровської єпархії. Небайдужа людина працює настоятелем храму Архістратига Михаїла в селі Волоське і очолює благодійний фонд «Помагаєм».

Андрій Пінчук у колі своїх рідних

До того ж він – батько-вихователь 13 дітей (10 з них прийомні) дитячого будинку сімейного типу. Отець Андрій зробив для священнослужителів надзвичайно цікаву презентацію за темою «Як зібрати команду та знайти ресурси для церковних проектів». Доречі, запрошував у гості для навчання і запозичення набутого досвіду.

002.jpg

Йшлося і проте, що проблеми, які озвучуються сьогодні, самотужки подолати не зможуть ні церква, ні політки, ні громадські організації, ні державні інститути. Тільки об'єднавши зусилля церкви, держави, всього суспільства ми зможемо вивести українську сім'ю з кризи і зробити її духовною, культурною, розвинутою, повноцінною, багатою, міцною, корисною і державотворчою.

GEDC0074.JPG

З презентаціями єпархіальних проектів та доповідями на тему сім'ї і шлюбу виступили на конференції такі теоретики і практики сімейного життя, як протоієрей, кандидат богословських наук Олег Скнар, а також голова правління громадської організації “Центру громадських ініціатив “Ми разом” Олена Полозок, директор з маркетингу Агентства Комунікативних Модулів Віктор Іваненко, психолог Ксенія Шевчук, Анна Лелик, секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерста Ірина Ковальчук, головний редактор журналу “Самарянка” Катерина Немчинова.

Свято-Троїцький Іонінський монастир

Під завісу навчальних тренінгів знайшли місце й для екскурсії у Свято-Троїцький Іонинський монастир.

монастир-2.jpg

прп. Іона

Сьогодні, до речі, сьогодні він стоїть перед очима тисяч його відвідувачів з різних кінців нашої країни і зарубіжжя в оновленому виді – з різьбленим іконостасом і прекрасними розписами. Насельник храму Архімандрит Іоасаф, кандидат психологічних наук і заступник головного редактора журналу “Отрок.ua” розповів учасникам конференції багато цікавого про історію цього храму. Зокрема, і про те, що сьогодні при монастирі його численні прихожани, від самих юних до людей зрілого віку, знаходять для себе віддушину, досліджуючи Священне Писання і історію Церкви при недільних школах, навчаючись грецькій мові, основам живопису і хорового співу. Багато хто з них намагається з радістю допомогти в проведенні реставраційних і багатьох інших робіт, які лежать на плечах нечисленої братії. А в різдвяні дні, які вже не за горами, неповторну атмосферу створює спів святкових колядок у виконанні монастирського, дитячого хорів і хору Недільної школи.

GEDC0013.JPG

Підбиваючи підсумки 5-денної роботи, Голова Місії синодального відділу УПЦ у справах сім'ї, Архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон зазначив, що “...проведення конференції можна порівняти з посівом озимої пшениці. В ці дні ми посіяли від сходу до заходу, від півночі до півдня. Тепер будемо чекати гарних сходів. За зиму люди попрацюють, використовуючи здобутий тут досвід, знання, якими вони збагатились і розумом і серцем, свою наснагу використають, щоб примножити у світі добро через служіння православним родинам, вихованню дітей. Програма конференції була розрахована на все те, що турбує сьогодні наше суспільство. Це робота з переселенцями, дітьми-сиротами. Це стосується, безумовно, і родин військовослужбовців, які повернулись із травмованою психікою, духовними проблемами, яким потрібна Божа допомога, допомога Святої матері церкви”.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus