Храм в Дулібах повернули громаді УПЦ після викриття махінацій Київського Патріархату (ВІДЕО)

6 листопада в селі Дуліби Гощанського району Рівненської області релігійна громада УПЦ ввійшла в свій храм, який вже майже півтора місяці був опечатаний прибічниками Київського Патріархату.

За словами селян, створена у жовтні не надто численна громада УПЦ КП, користуючись впливом сільського голови Мирончук Лесі Олексіївни, почала неправомірне захоплення православного храму. Спочатку так званими активістами КП був проведений збір підписів. При тому вони обманом змушували людей підписуватись.

Як говорить сьогодні новообраний голова села Дикало Василь Володимирович: «До мене зайшли на подвір’я і сказали, що наш настоятель хоче приватизувати церкву. А вони збирають підписи хто за, а хто проти. Ну, я і сказав жінці, щоб вона підписала. Мені ніхто не говорив, що це підписи за Київський Патріархат».

Потім громада УПЦ КП села Дуліби подала заяву до Рівненської обласної державної адміністрації про те, щоб їх зареєстрували за тією ж адресою, де знаходиться храм УПЦ. Відповідно до їх заяви було видано розпорядження, у разі якщо громада УПЦ немає заперечень, то реєструвати можна. Але на разі віряни УПЦ не погодились на такий розвиток подій.

Тоді вищезгадана сільська голова Мирончук Леся Олексіївна самоправно опечатала храм. Але оскільки всі права на володіння храмом належать громаді УПЦ (зареєстрованій ще у 1991 році), то сьогодні печатки з храму було знято. Віряни змогли зайти в храм, а настоятель храму отець Сергій вперше за довгий час відправити літургію.

Виходячи із церкви люди, говорили, що такого полегшення вони вже давно не відчували. Після богослужіння громада УПЦ села Дуліби прийняла рішення поставити на двері храму сигналізацію, щоб запобігти неправомірним та загарбницьким діям прихильників Київського Патріархату.

Останні також були присутні сьогодні, але на територію зайти не наважились. Дулібська громада УПЦ КП нараховувала сьогодні лише три людини. Хоча заявлялося, що після збору підписів вірян Київського Патріархату нарахували близько 90 відсотків від усіх жителів села.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus