Під приводом "інвентаризації" Київський Патріархат прагне захопити храм у Грибовиці

29 жовтня у селі Грибовиця Іваничівського району представники районної влади намагались потрапити до зачиненого храму УПЦ для «інвентаризації» майна. Зі слів настоятеля місцевого Свято-Покровського храму о. Ігоря Маргіти, попередньо було домовлено, що при цьому до храму не підуть прихильники УПЦ КП, однак зранку цього дня група з 12-15 людей все ж таки супроводила чиновників та правоохоронців, котрі прибули до села. Відтак, відкрити двері зачиненого храму священик не наважився. 

Найцікавіше те, що у дверях храму досі залишається заміненою серцевина одного з замків. Хто забрав її, з’ясувати не вдалося. Священик припускає, що 20 вересня, поки у храмі тривав конфлікт, після котрого його і закрили, хтось з нападників дійсно міг щось забрати, наприклад, з дзвіниці. На його думку, прагнення «інвентаризації» храмового майна – це тільки прикриття для того, щоб спробувати захопити сам храм. 

Усі ікони, церковне начиння пройшли плановий облік незадовго до конфлікту з громадою УПЦ КП, що зареєструвалась у селі буквально за кілька тижнів до останнього нашумілого інциденту у храмі. Якщо ж представники районного відділу культури дійсно потребують додаткової перевірки у грибовицькому храмі, то вони та правоохоронці мають гарантувати громаді УПЦ, що спроб захоплення не буде. Тільки тоді, з благословення владики, як каже отець Ігор, він відкриє опечатаний храм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше за 300 років у селі Грибовиця закрили православний храм

За статутом громади УПЦ, яка є законним користувачем грибовицького храму, перевірку майна має здійснювати її ревізійна комісія. Громада УПЦ КП не має до цього майна ніякого стосунку, та ініціювати будь-які перевірки не може. При цьому прихильники Київського патріархату вимагають, щоб під приводом цієї «інвентаризації» відділ культури розірвав охоронний договір з громадою УПЦ.

Очільник Свято-Покровської громади УПЦ села Грибовиця вже пояснив, що керується виключно повноваженнями, які надані йому законом, та очікує відповідного ставлення і до інтересів громади Української Православної Церкви. Тим більше, що у чинному договорі не передбачена обов’язковість інвентаризації історико-культурних цінностей на підставах, на які посилаються ініціатори цього заходу.

Зі слів священослужителя, чиновники пояснюють необхідність цієї перевірки тим, що вона була включена до планової роботи ще два роки тому, а у Грибовиці це зараз хочуть зробити, «бо поступив сигнал». Щоправда, у інших церквах району чомусь про подібні заходи не йдеться.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus