Під прикриттям боротьби за сквер ВО "Свобода" прагне знищити громаду УПЦ

Під прикриттям боротьби за сквер на вулиці Багговутівська, представники ВО "Свобода" сприяють знищенню унікальних археологічних знахідок та прагнуть "перевести" громаду УПЦ до Київського Патріархату. Про це Спілці православних журналістів повідомив настоятель громади прп. Феодора Освяченого у місті Києві протоієрей Петро Семащук.

За словами священослужителя, по вулиці Багговутівська знаходиться ділянка, на якій під час археологічних розкопок у 2008-2009 роках були віднайдені унікальні святині - точна копія Кувуклії - Гробу Господнього в Єрусалимі, а також точна копія печерного храму на честь священомученика Климента, єпископа Римського, що в Херсонесі. У 2008 році, Головним управлінням охорони культурної спадщини ці пам'ятки були внесені в перелік нововиявлених памятників археології та архітектури.

До 1935 року ці пам'ятки знаходилися в нижній частині храму на честь преподобного Феодора Освяченого, зруйнованого радянською владою. Святині були засипані будівельним сміттям, внаслідок чого стихійно на цьому місці виник невеличкий скверик. Його назвали Січневим на ім'я вулиці, на якій він розташовувався.

Вулиці вже давно повернули історичну назву - Багговутівська (Олександр Багговут, до речі, був старостою та меценатом Федорівського храму). Однак, деякі мешканці, що ностальгують за радянським часом, називають це місце Січневим сквером. 

Цією ситуацією скористалася партія "Свобода", підбурюючи частину мешканців, котрі погрожують зламати паркан та засипати унікальні пам'ятки. Навколо скверу були розклеєні листівки, спрямовані проти громади Української Православної Церкви.

"На днях, в бесіді з депутом Верховної Ради від вищезгаданої партії Юрієм Левченком та Київради Вячеславом Кутняком я отримав пряму пропозицію покаятися та переходити до т.з. УПЦ Київського Патріархату, який на їхню думку є більш патріотичним та відповідає їхнім (партії "Свобода") політичним смакам", - розповів отець Петро. - "Відчувався неприкритий шантаж, мовляв, "без нашого наказу паркан не знесуть, але якщо ти, батюшка, будеш поводитись "неправильно", тоді може бути по іншому...".

На сьогоднішній день ці унікальні святині, Кувуклія та храм св. Климента, потребують невідкладного захисту та накриття. Громада храму неодноразово зверталася до міської влади з проханням дати дозвіл на проведення охоронних робіт, "а віз і нині там".

0001_photo/2015/10/16/fedor_hram{/gallery}

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus