У Києво-Печерській Лаврі вшанували пам’ять Собору преподобних отців, які у Ближніх печерах (+ФОТО)

У день пам’яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають 11 жовтня Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у намісник обителі митрополит Павла та архієреїв та духовенства УПЦ.

Собор преподобних Печерських, які у Ближніх печерах спочивають, налічує 82 святих, які у різні часи, починаючи з ХІ століття і до ХХ століття включно, несли подвиг у Свято-Успенському Києво-Печерському монастирі. Серед них: засновник руського чернецтва прп. Антоній, перший єпископ з русичів свт. Іларіон Київський, перший вітчизняний історик, автор «Повісті минулих літ» прп. Нестор Літописець, билинний герой прп. Ілля Муромець та інші.

Читайте також: Церковь чтит Собор преподобных отцов Киево-Печерских, в Ближних пещерах почивающих (+ВИДЕО)

Після читання Євангелія Його Блаженство переказав євангельську історію про чудовий улов апостолами безлічі риб.

Божественному чуду передувало те, що Господь попросив свого учня відплисти від берега. Тим самим, за запевненням Предстоятеля, Ісус Христос навчав нас взаємною шанобливому ставленню один до одному, не повелівати навіть будучи начальником. Святий апостол Петро, ​​до якого звернувся Спаситель, так і написав у своєму посланні: «підкоряючись один одному, зодягніться покорою, тому що Бог гордим противиться, а смиренним дає благо дати» (1Пет. 5: 5).

Важливо пам'ятати, що над усіма Господь, а Він на обличчя не дивиться, тобто Він відрізняє нас не за зовнішніми ознаками, але по духовній чистоті.

Також людина отримує нагороду за добро, яке робить зі смиренням, як на небі, так і ще на землі - більшу, ніж заслужив.

Прпп. отці Печерські через смирення стяжали таку благодать, яка і сьогодні приваблює безліч людей. І кожен у міру своєї чистоти і смиренності отримує за їх клопотанням як духовну, так і тілесну користь.

Блаженніший побажав, щоб преподобні випросили у Бога нам твердість в намірі йти шляхом смирення, поступаючись один одному, прощаючи і терплячи, вважаючи ближнього кращим себе самого, за словом св. апостола Павла: «... в шанобливості один одного пошаною» (Рим. 12:10). Це є тим правилом життя, яке веде людину до спасіння у Христі.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні Літургії Митрополит Онуфрій очолив хресний хід до Ближніх печер, де відслужив молебень святим преподобним Києво-Печерським.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ, Києво-Печерської Лаври 

0001_photo/2015/10/12/hh_lavra{/gallery}

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus