У Світовому форумі «Діалог цивілізацій» в Греції бере участь священик УПЦ

Світовий громадський форум «Діалог цивілізацій» проходить на острові Родос (Греція), розпочався 9 жовтня і триватиме три дні.

Близько 500 експертів галузей політики, економіки і культури, державних і релігійних діячів, науковців, журналістів з 80 країн світу зібралися для обговорення перспектив розвитку людства в умовах сучасних суспільно-політичних змін, економічної нестабільності та викликів традиційній моралі.

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія участь у міжнародному форумі бере секретар Київської єпархії УПЦ протоієрей Костянтин Пилипчук.

Під час пленуму з доповідями виступили президент-засновник Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій» В.І. Якунін, депутат австрійського парламенту Альфред Гузенбауер, заступник міністра закордонних справ Греції Іоанніс Аманідіс, екс-президент Чехії Вацлав Клаус, екс-міністр оборони Німеччини барон Карл-Теодор фон унд цу Гуттенберг та інші представники громадськості з різни країн.

Світовий громадський форум «Діалог цивілізацій» є некомерційною недержавною міжнародною організацією, що була заснована у 2002 році з метою пошуку альтернативних шляхів світового розвитку в умовах глобалізації. Штаб-квартира зареєстрована в Австрії, її Міжнародний координаційний комітет очолює колишній генеральний секретар Ради Європи Вальтер Швіммер. Президентом-засновником є В.І.Якунін.

В сучасній дискусії про діалог різних культур і народів важливе місце має приділятися ідеї справедливості та рівноправ’я, йшлося у доповідях. Учасники обговорення торкнулися тем необхідності утримуватися від застосування військової сили задля досягнення політичних цілей. Говорили про природу влади та її вплив на життя людей, про взаємозв’язки кризових явищ в економіці з великим розривом у доходах різних членів суспільства та розмиття поняття сімейних цінностей у сучасній Європі.

Особлива увага була приділена загрозі екстремізму та тероризму, які стрімко набирають обертів; зокрема, мова йшла про загрозу радикального угрупування «Ісламська держава». Учасники дискусії обговорили тему масового потоку біженців до Європи.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus