Ще два храми держава повернула православним Вінниччини

З початку 2015 православним громадам Вінницької області передано у власність понад 40 храмів.

Успенський храм с. Уладівка і Миколаївська церква св. Луки Літинського району Вінницької області повернуті законним власникам – релігійним громадам Української Православної Церкви.

Храмові споруди були націоналізовані в 1927 році і перебували в державній власності до 29 вересня 2015 року. Розпорядження про повернення культових будівель підписав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Офіційна передача документів відбулася 3 жовтня після Літургії в Нікольському храмі с. Літин. Угоди про передачу храмів у присутності митрополита Вінницького і Барського Симеона вручив начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.

Привітавши віруючих з цією важливою подією, Ігор Олександрович зазначив, що для формування моральних цінностей сучасного суспільства необхідно виправляти помилки минулого. «Тому сьогодні ми відновлюємо ще одну історичну справедливість стосовно двох культових будівель - Успенського храму с. Уладівка та Миколаївського храму с. Луки і повертаємо їх законним власникам », - зазначив представник влади.

З початку 2015 православним громадам Вінницької області передано у власність понад 40 храмів. У 1991-2014 роках влада повернула конфесіям 58 культових споруд.

За матеріалами Вінницької ОДА, Pravlife

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus