У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв страшної трагедії

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія участь у церемонії вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру взяв вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій.

Сьогодні, 29 вересня, минуло 74 роки з початку розстрілів у Бабиному Яру.

Церемонію вшанування пам’яті жертв трагедії очолив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Члени Уряду України, релігійні діячі, представники громадськості, національних товариств, дипломатичного корпусу, разом з іншими учасниками заходу поклали квіти до пам'ятника мирним громадянам, розстріляним німецькими фашистами у Бабиному Яру. Пам'ять жертв розстрілів вшанували хвилиною мовчання.

У Бабиному Яру з 1941 по 1943 роки відбувалися страшні за масштабами, заздалегідь сплановані і прораховані до деталей вбивства мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромеїв, переважно похилого віку, жінок, дітей. Тут були віддані смерті з тортурами військовополонені, комуністи з сім'ями, партизани, підпільники, православні священики, які відмовилися, незважаючи на страшний тиск, проголошувати в церквах молитви за здоров'я фюрера і рятували від розстрілу євреїв. Протягом двох років жертв колонами вели до місця страти і придавали смерті. Людей розстрілювали на краю обриву або змушували спуститися вниз, лягти на трупи, а потім розстрілювали.

Православна Церква свято зберігає пам'ять про трагедію Бабиного Яру, про праведників, мучеників, про їх подвиги. У 2000 році на місці їх мученицької смерті був встановлений поклінний хрест, а в 2012 році освячено каплицю. Богослужіння проходять у тимчасовому храмі на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість", розташованому поруч з каплицею.

Храм у Бабиного Яру – місце молитви і пам'яті про сотні тисяч жертв нацизму. Нагадаємо, що за останні півтора року церква тричі піддавалася вандальному нападу паліїв.

За матеріалами сайту Київської Митрополії

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus