20 років присутності УПЦ в Національній Комісії України у справах ЮНЕСКО

Вікарій Київської Митрополії, голова Адміністративно-господарського управління УПЦ єпископ Бородянський Варсонофій взяв участь в черговому засіданні Національної комісії України у справах ЮНЕСКО 17 вересня, повідомляє офіційний сайт УПЦ, з посиланням на borodianka.org.ua.

В 2015 р. виповнюється 20 років з початку діяльності Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, заснованої Указом Президента України Л. Кучмою 8 листопада 1995 р. (N 1022/95). Організація активно співпрацює з Українською Православною Церквою увесь цей час.

На останньому засіданні обговорювали питання, пов'язані з підготовкою та проведенням на національному та міжнародному рівнях ювілейної дати - 70-річчя утворення ЮНЕСКО, в тому числі і в штаб-квартирі цієї Організації.

Участь представників Церкви в подібних заходах відіграє важливу роль у встановленні діалогу між власниками пам'ятників архітектури і діючими релігійними громадами. В цілому, згідно зі статистикою ЮНЕСКО, релігійні пам'ятки становлять значний відсоток, де збереження культурної спадщини є спільною метою для Церкви і держави.

«Спільна участь на постійній основі Української Православної Церкви та ЮНЕСКО, при одночасній підтримці державних структур, спрямовано, насамперед, на збереження архітектурних пам'яток України, що чимало сприяє популяризації українських пам'яток історії та культури у світі. Але не треба забувати, що релігійні споруди, в які б часи вони не будувалися, призначені для молитви і повинні бути наповнені молитвою. Тільки в якості органічної єдності архітектури та літургійної богослужбової практики історична спадщина минулого сприйматиметься культурним світом як безумовне свідоцтво духовного багатства українського народу в минулому і в теперішньому часі», - окреслив основну мету своєї роботи у засіданнях комісії України у справах ЮНЕСКО єпископ Варсонофій.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Вопрос батюшки воспитанникам воскресной школы:

– Все молитвы заканчиваются словом «Аминь». Что оно значит?

Ответ:

– Ну, это вроде «отправить сообщение».

Архив

Система Orphus