Перемовини по Катеринівці: результати та коментарі

Офіційні представники двох конфесійних громад села Катеринівка, що конфліктують за храм Святого Георгія Побідоносця, у вівторок, 22 вересня провели переговори у Кременецькій районній адміністрації. До невідкладного діалогу сторони спонукало загострення конфлікту, що у понеділок вилився у силове захоплення храму представниками Київського Патріархату та побиття вірян, що намагалися йому перешкодити.   

Переговори проходили за посередництва представників місцевої влади та очільника МВС району. Результатом стали нові домовленості про порядок користування храмом.

Зокрема сторони визначилися, що УПЦ не матиме претензій, якщо сторона УПЦ КП звернеться до обласної виконавчої влади з проханням надати розпорядження про передачу храму Святого Георгія Побідоносця у селі Катеринівка у постійне користування місцевій громаді Київського Патріархату. Натомість катеринівській громаді УПЦ має бути передане у користування приміщення місцевої музичної школи для перебудови у церкву. Або ж сільрада надасть громаді землю під будівництво. Тим часом до 8 травня наступного року обидві громади будуть звершувати богослужіння почергово.

Коментуючи досягнуті домовленості, благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату вирішив оминути шокуючі події понеділка, що стали причиною переговорів.   

Священик Володимир (Буграк), кременецький благочинний Тернопільської єпархії УПЦ КП

Для представників Української Православної Церкви це було важким і суто вимушеним рішенням, адже сама ідея почергового богослужіння з невизнаною конфесією йде всупереч церковним канонам.

Ігумен Геронтій, настоятель Свято-Іоанівського Загаєцького чоловічого монастиря УПЦ

 Священик Сергій, настоятель храму св. Георгія Побідоносця села Катеринівка

Всі сторони переговорів згодні, що вони були непростими, втім допомогли розрядити ситуацію, і високо оцінюють неупереджену позицію голови кременецької райдержадмістрації Сергія Сімчука.

Сергій Ростиславович Сімчук, голова Кременецької райдержадмістрації

Нагадаємо, що в  Кременецькому районі Тернопільської області в понеділок, 21 вересня, сталася міжконфесійна сутичка, до якої долучилися співробітники МВС. Представники УПЦ КП, підсилені загонами Правого Сектору, зайняли храм Святого Георгія Побідоносця, котрий протягом багатьох років належав вірянам УПЦ. Намагаючись потрапити до свого храму, віряни УПЦ зустріли агресивний опір. Близько двадцяти людей отримали травми різної тяжкості. Свідки зауважують, що представники правоохоронних органів, безпосередньо спецбатальону «Тернопіль», зайняли одну зі сторін конфлікту та невмотивовано використали брутальну силу та спецзасоби проти православних вірян. З приводу порушень закону працівниками МВС ініційоване слідство.

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus