2000 православних українців з молитвою про мир в країні звершили паломництво на Святу Землю (+ФОТО)

Завершилось паломництво до Святої Землі, в якому взяло участь близько 2000 прочан із більшості єпархій Української Православної Церкви, повідомляє прес-служба Київської митрополії.

За повідомленням директора Паломницького Центру Володимира Теліженка, який також брав участь у паломництві, це найбільша за чисельністю проща до Святої Землі, яка відбувається вже за сталою традицією у вересні місяці.

Саме у цей період Паломницький центр заключив угоду з авіакомпаніями України та Ізраїлю на вигідних умовах, що дає можливість для українських паломників значно зменшити вартість авіаквитків. Не дивлячись на економічну кризу в країні, вірні Православної Церкви не тільки не зменшили чисельність паломницьких груп, а навпаки – збільшили її. І головної молитвою всіх учасників цьогорічної прощі стала молитва за мир в Україні.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія паломництво очолив єпископ Васильківський Миколай, вікарій Київської Митрополії. До загально-церковної паломницької групи увійшло понад 40 груп прочан які, в свою чергу, очолювали священики УПЦ.

На Святій Землі пілігрими відвідали святині, пов’язані із земним життям і подвигом Господа нашого Ісуса Христа, Його стражданнями та славним Воскресінням.

В багатьох храмах Святої Землі наші священики, згідно з благословення Блаженнішого Феофіла, патріарха Святого Града Єрусалима та всієї Палестини, наданим на основі рішення Секретаріату Єрусалимської Патріархії на підставі грамот, що підтверджують канонічний статус священнослужителя УПЦ, звершували Божественні літургії.

11 вересня, в день Усікновення глави Іоанна Предтечі, Преосвященний Миколай був прийнятий Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ. Під час зустрічі владика Миколай передав Блаженнішому Феофілу братське вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Дякуючи Його Блаженству за гостинний прийом паломників, Преосвященний Миколай відмітив, що цьогорічне паломництво українських православних прочан до Святої Землі відбувається за складних умов війни на Сході України. І тому головною метою цієї прощі до Святої Землі є молитва за мир у державі та припинення кровопролиття і страждань.

Владика Миколай попросив Блаженнішого Феофіла піднести свою первосвятительську молитву за мир на українській землі. В свою чергу, Патріарх запевнив і просив передати українській пастві, що він щоденно молиться за мир в Україні та за її єдність навколо Української Православної Церкви. Блаженніший Феофіл наголосив, що Єрусалимський Патріархат визнає в Україні лише канонічну Українську Православну Церкву і бажає повернення в її лоно єдиновірців, що відпали від Єдиної Соборної Церкви через розкол.

В ході паломництва 12 вересня, на свято в честь перенесення мощів святого благовірного князя Олександра Невського (1724 р.) Преосвященний Миколай звершив Божественну літургію у Свято-Олександрівському подвір’ї Єрусалима.

В ніч із суботи на неділю 13 вересня, з благословення Блаженнішого Феофіла, Патріарха Святого Града Єрусалима та всієї Палестини владика Миколай та близько 80 священників співслужили на Гробі Господньому Секретарю Священного Синоду Єрусалимської Церкви архієпископу Ліддському Димитрію. На літургії молилися більше тисячі вірних Української Православної Церкви.

В ці дні українські прочани зі вдячністю Богові, з переповненими благодатними враженнями серцями повернулися до Києва.

За матеріалами сайту Київської Митрополії

0001_photo/2015/09/18/afon_palom{/gallery}

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus