Віруючі отримали право на альтернативну службу під час мобілізації через релігійні переконання

Вищий спеціалізований суд України підтвердив право на альтернативну службу через релігійні переконання навіть під час мобілізації.

На це рішення відтепер можуть посилатися ті віруючі, які бажають скористатися конституційним правом на альтернативну службу, але зазнають кримінального переслідування зі звинуваченням в ухиленні від військової служби.

Вищий спеціалізований суд України постановив: ті, хто відмовляється від військової служби через заперечення сумління, базовані на релігійних переконаннях, мають право на альтернативну (невійськову) службу навіть під час мобілізації, а не лише під час призовів на строкову військову службу.

При цьому відсутність в органів влади можливості організувати альтернативну (невійськову) службу для віруючих в період мобілізації не може бути підставою для притягнення їх до кримінальної відповідальності за статтею 336 КК України.

Також навіть відсутність заяви мобілізованого віруючого до місцевої державної адміністрації про бажання проходити альтернативну (невійськову) службу не може бути підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності.

 Рішення суду підтвердило, що право тих, хто відмовляється від військової служби через глибокі релігійні переконання, захищене статтею 9 Європейської конвенції з прав людини.

Здебільшого суди в Україні визнають, що право на відмову від військової служби через особисті релігійні переконанн є основоположним правом людини, яке підлягає захисту навіть у період військової мобілізації. Такий підхід відповідає міжнародним стандартам захисту права на свободу релігії та переконань.

За матеріалами irs.in.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

В жизни человека существуют два самых важных дня: день, когда он родился, и когда понял, зачем.

Архив

Система Orphus