Громада УПЦ у селі Птича Дубенського району остаточно виграла суд за свій храм

2 вересня 2015 року рішення Господарського суду міста Києва остаточно закрило питання про те, чиїм храмом є культова споруда у селі Птича, що на Рівненщині. Як і очікувалось, справу виграла численна громада УПЦ, яка витримала усі напади, спроби захоплення та протистояння, що супроводжувались неабияким цькуванням у районній пресі. Втім, людям було чим підтвердити своє право користуватись цим храмом: усі документи на власність по землі та по спорудах були оформлені тут ще у 90-ті роки.

Нагадаємо, у липні 2015 року, після кількамісячних протистоянь між двома сільськими релігійними громадами (друга з них, осередок УПЦ КП, зареєструвався у Птичі лише у листопаді 2014), селяни уклали своєрідну мирову угоду. Згідно з документом, претенденти на храм домовились, що приймуть останнє рішення по судових інстанціях, а громада, що програє суд, відійде від справи та почне будувати свою власну культову споруду.

Втім, після програшу 2 вересня церковні рейдери не заспокоїлись. Стало відомо, що вже наступного дня представники УПЦ КП не полінувались підвезти на пікет до будівлі Рівненської ОДА свою птицьку громаду. До чого у господарській судовій справі керівництво облдержадміністрації? Його звинувачують у тому, що вони буцімто втрутились у те, як виносилось рішення. Зі змісту плакатів, якими оздоблений пікет, видно, що незадоволені рішенням суду представники УПЦ КП намагаються зробити винною у своєму програші обласну владу та проголошують, що все одно збираються вчергове проникнути до опечатаного всі ці місяці храму, щоб провести у ньому богослужіння.

Очевидно, що захоплювачі церковного майна не визнають ані домовленостей селян, ані судових рішень, ані ідеально оформленої законної документації на власність. Втім, навряд чи птицька громада УПЦ погодиться віддати своє майно, яке відстоювала, незважаючи на агресію та хвилі наклепів проти себе та свого священика – він очолює сільський релігійний осередок вже сорок років, а під час штучного конфлікту був змушений проводити богослужіння у своєму приватному гаражі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus