На Закарпатті сталася сутичка між вірянами УАПЦ і УПЦ КП

26 серпня між представниками УАПЦ и УПЦ КП в закарпатському місті Іршава сталася сутичка — православні громади не поділили храм в честь Петра і Павла. У сутичці брали участь представники Закарпатської єпархії УАПЦ, керівником якої є єпископ Кирил (Михайлюк), і віряни Закарпатської єпархії УПЦ КП, яку очолює єпископ Варсонофій (Руднік).

26 квітня 2015 року єпископ Варсонофій (Руднік) здійснив чин заснування Петропавлівської церкви та поставлення хреста в м. Іршава. Проте віряни громади УПЦ КП стверджують, що 26 серпня одновірці з УАПЦ "та їх представник Валерій Фозикош, спробували силоміць захопити не закінчений у будові храм".

"Законодавчо відсіч їм дали, але вони, як той персонаж з мультфільму Карлсон, обіцяли завтра повернутись з силою та битами… Чекаємо з молитвою. Просимо Бога, щоб Він їх врозумив. Прикро, що представники УАПЦ не розуміють, що коли нема права власності, то вони нічого не отримають", — цитує Religion.uz.ua представників громади УПЦ КП.

Єпископ Кирил (Михайлюк) раніше входив у юрисдикцію УПЦ КП, але у грудні минулого року був заборонений у служінні і перейшов у юрисдикцію УАПЦ.

Нагадаємо, що представники Київського Патріархату аналогічним чином захопили не один храм УПЦ, порушуючи право власності православних громад, які не бажали переходити до складу УПЦ КП. В багатьох випадках участь у захопленнях брали люди у балаклавах.

За матеріалами religion.in.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus