Блаженніший митрополит Онуфрій очолив святкове Богослужіння у Свято-Аннинському монастирі (ФОТО)

Свято на честь святих мучеників Маккавеїв тісно асоціюється з прекрасними урочистостями у Буковинському містечку Вашківці, яке відоме своєю Анниною горою, на якій знаходиться православний Свято-Аннинський жіночий монастир - місце паломництва багатьох віруючих людей під час православних свят. Щороку Аннина гора стає епіцентром святкувань дня пам'яті святих мучеників. Наразі на місці святкування знаходиться дуже багато паломників, серед яких панує атмосфера урочистості та умиротворення. Родзинкою торжества є плетіння особливих маковейских букетів, які плетуть жінки. Такий букет називається «маковійчик», або «маковейка».

Сьогодні, по традиції, віряни здіймались на гору на колінах, молячись Богові. Багато сімей розташувались на траві, навколо місця, де звершувалась Божественна Літургія, яку очолив Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Історична довідка: на вершині Аниної гори у містечку Вашківці на Буковині у 1993 році був побудований жіночий монастир. Гора відома своїми чудовими проявами ще з XVIII століття. За повір’ям, у часи татаро-монгольського ярма праведна Анна, рятуючись від кочівників, піднялася на гору, де в ті часи стояла маленька церква, і була врятована від наруги – по молитві дівчини земля розверзлася і приховала її від ворогів.

У монастирський комплекс входить собор Святої Анни, нижня церква мучеників Маккавеїв, келії та господарський корпус, а також будинок престарілих. На сьогоднішній день в жіночому монастирі проживає близько п’ятдесяти монахинь.

0001_photo/2015/08/14/vashkovci{/gallery}

0001_photo/2015/08/14/vashkovci2{/gallery}

0001_photo/2015/08/14/vashkovci3{/gallery}

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus