До 1000-ліття кончини благовірних князів Бориса і Гліба освятили восьмиметровий хрест (ФОТО)

Цього року Українська Православна Церква відзначає 1000-ліття з дня блаженної кончини святих благовірних князів Бориса і Гліба. До цієї ювілейної дати, в єпархії, яка йменується в честь одного з братів-страстотерпців – Бориспільській, особливо вшанували пам'ять святих.

6 серпня, у день пам'яті святих благовірних князів Бориса і Гліба, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антонійочолив святкове богослужіння в Борисо-Глібському храмі міста Переяслав-Хмельницький на Київщині.

Перед початком Божественної літургії священнослужителі та віруючі пройшли хресним ходом від Свято-Троїцького храму міста Переяслав-Хмельницький до Борисоглібського храму, біля річки Альта, місця вбивства святого князя Бориса.

Після закінчення богослужіння, владика освятив великий восьмиметровий хрест, який встановили в пам’ять 1000-ліття “убиения святих” на церковному подвір’ї з боку Альти.

По завершенні всі були запрошені на святкову трапезу.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА. Борисоглібська церква в Переяславі-Хмельницькому побудована на місці, де в 1015 за наказом Святополка Окаянного був убитий князь Борис, син Володимира Хрестителя, який став одним з перших святих. Головною святинею храму є мироточивий кам'яний хрест, в пам’ять про вбитого князя, зроблений в 1664 р. народним умільцем Харко Безпалим.

Цього ж дня благочинний першого Вишгородського благочиння прот.  Димитрій Денисенко у співслужінні духовенства храму звершив Божественну Літургію в ще одному храмі єпархії на честь святих князів м. Вишгорода.

Після закінченні богослужіння отець Димитрій розповів про сенс подвигу великих святих благовірних князів Бориса та Гліба
Говорячи про складнощі, які супроводжують людину в момент важливого життєвого вибору, священик зосередив увагу на особливо великій відповідальності християнина за правильність прийняття того чи іншого рішення.

«1000 років тому святий рівноапостольний князь Володимир, відчуваючи швидку свою смерть, думав, як зробити так, щоб побудована ним з Божою допомогою нова християнська держава не розсипалася після його смерті на удільні князівства і щоб не повернулася в тьму язичництва.
Тому князь Володимир заповідає Київський престол своїм синам Борису і Глібу».

В літописі особливо відзначається християнське благочестя братів. Після смерті Хрестителя Русі, старший брат Святополк підступно вирішує вбити своїх молодших братів і заволодіти престолом. І тут перед вибором встають вже брати-християни – пролити кров рідної людини у законному бою чи поступитися. «Борис каже, що совість і Євангеліє не дозволяють йому воювати з власним братом», - продовжує розповідь отець Димитрій. Таким чином обидва брати помирають від рук віроломного родича.

«Князі Борис і Гліб стали першими святими, канонізованими нашою Церквою. Важко переоцінити значення подвигу святих братів: вони вказали шлях до святості через любов і смиренність, і їх приклад глибоко запав у душу руських людей. І не легко їм дався цей вибір, особливо Борису: адже він відчував відповідальність перед людьми, перед державою, перед батьком, нарешті.

Князі Борис і Гліб стали одними з найбільш шанованих на Київській Русі святих бо, перемога тільки тоді може вважатися істинною і повною, якщо ця перемога – духовна», - зазначає священик.

Така на перший погляд поразка, а насправді духовна перемога християнина, лягла в основу духовного фундаменту держави та Церкви, говорить о. Димитрій

«Духовна перемога звершується тоді, коли людина долає самого себе і, як наслідок, в духовному сенсі виявляється сильнішим, чим навіть той, хто виграв бій проти ворога зовнішнього. І тоді цей духовний подвиг надихає сучасників, служить їм і нащадкам живим зразком поведінки.
Таким чином, мученицька смерть Бориса і Гліба стала одним з перших прикладів християнського благочестя і смиренності в Київській Русі. Це означало, що моральні ідеали, які проповідує християнство, знайшли повний відгук у серцях руських людей», - зазначив отець Димитрій Денисенко.
За матеріалами Бориспільської єпархії

0001_photo/2015/08/07/hrest{/gallery}

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus